Dyrektor generalny Thodex twierdzi, że „fundusze są bezpieczne” po ostatnich cyberatakach

kwiecień 24, 2021 1155 0

Dyrektor generalny Thodex, tureckiej giełdy kryptowalut która w środę nagle zatrzymała handel, zaprzeczył oskarżeniom o oszustwo i zamierza wkrótce zwrócić fundusze inwestorom.

Prawdziwym powodem wstrzymania handlu i zapobiegania wypłatom, jak poinformował przedwczoraj na Twitterze dyrektor generalny Fatih Faruk Özer, było zbadanie podejrzanych nieprawidłowości na kontach 30 000 klientów odkrytych „podczas trzymiesięcznej rozmowy inwestycyjnej”. Nie powiedział, dlaczego konta są podejrzane.

Özer dodał, że firma wciąż dochodzi do siebie po (wcześniej nieujawnionym) cyberataku w kwietniu 2018 r., w wyniku którego z giełdy usunięto 25 milionów tureckich lirów (wówczas około 6 milionów dolarów). Dochodzenie firmy, zakończone w zeszłym tygodniu, przyniosło dowody na dalsze cyberataki.

Wczoraj rano policja turecka zatrzymała 62 osoby, przejęła komputery firmy i zamroziła jej konta bankowe, a rząd przygotowuje się do ekstradycji Özera z Albanii, do której uciekł trzy dni temu.

Pomimo całego zamieszania Özer powiedział, że „żaden klient nie ucierpi”, twierdząc jakoby firma posiadała środki odpowiadające pierwotnym depozytom klientów na giełdzie.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Mertcan Bayraktar który reprezentuje siedmiu inwestorów, w tym jedną osobę z 3 Bitcoinami (150000 USD) zamkniętymi w Thodex poinformował, że Özer jest również winien klientom wszelkie zyski, które osiągnęli podczas handlu kryptowalutami. „Ale trzeba przyznać, że to lepsze niż brak zwrotu pieniędzy” - powiedział.

Özer, który opuścił kraj w noc poprzedzającą zamknięcie giełdy, powiedział, że odda fundusze po powrocie do Turcji. Bayraktar powiedział, że nie ma powodu, by czekać: „i tak zostanie zatrzymany po przyjeździe”.

Kaan Savukduran, trader, który ma około 12 000 dolarów Dogecoin zamkniętych w Thodex, stwierdził: „Nie pozwolili nam wypłacić środków przez tydzień i nigdy nie zapewnili obsługi klienta. Najpierw zatrzymali handel, powołując się na sześciogodzinną konserwację, którą przedłużyli do pięciu dni z powodu zewnętrznej inwestycji ”.

Bayraktar spodziewa się, że jego pozew przeciwko Özerowi potrwa długo. „Prawo dotyczące kryptowalut w Turcji nie jest nawet szarą strefą”, powiedział Bayraktar. „Bardziej przypomina czerń - nie ma jeszcze prawa, które go reguluje.” Turcja zakazała płatności kryptowalutami i prawnie uznała aktywa kryptograficzne w zeszłym tygodniu, ale kraj nie opublikował żadnych przepisów dotyczących tego zakresu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama