Turecka policja zatrzymuje 62 osoby w śledztwie w sprawie Thodex.

kwiecień 22, 2021 797 0

Policja w Turcji zatrzymała 62 osoby w związku ze skargami kryminalnymi złożonymi przeciwko giełdzie kryptowalut Thodex, jak wynika z raportów powołujących się na kontrolowaną przez rząd agencję Anadolu.

Giełda kryptograficzna Thodex przeszła w tryb offline 18 kwietnia, a jej dyrektor generalny zaginął po ucieczce z kraju. Policja w Stambule poinformowała, że ​​Faruk Fatih Ozer poleciał we wtorek do stolicy Albanii, Tirany.

Według raportu Reutera, powołującego się na turecką państwową agencję informacyjną, prokuratorzy wydali nakazy aresztowania 78 osób, a do tej pory 62 zatrzymano.

Agencja Anadolu poinformowała w piątek, że tureckie Ministerstwo Sprawiedliwości zwraca się do Interpolu o pomoc w znalezieniu, zatrzymaniu i odesłaniu CEO Thodex Faruka Fatiha Ozera z Albanii do Turcji.

 

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Giełda Thodex, która ma 400 000 członków, ogłosiła, że ​​od 18 do 19 kwietnia przechodzi konserwację, a następnie poinformowała użytkowników, że będzie niedostępna przez pięć dni.

Użytkownicy złożyli skargę na giełdę w czwartek, twierdząc, że skradziono setki milionów dolarów.

Według Bloomberga, kryptowaluta rozwija się w Turcji w tym roku, a ludzie zwracają się do niej jako zabezpieczenia przed inflacją, która osiągnęła nawet 16% w marcu, gdy ceny ropy wzrosły.

Bank centralny w Turcji ogłosił 16 kwietnia, że ​​kryptowaluta ma zostać zakazana jako środek płatniczy.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 24 kwiecień 2021 00:30
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama