Bitfarms wprowadza hydroelektryczne wydobywanie bitcoinów do Argentyny

kwiecień 20, 2021 526 0

Bitfarms, jedna z największych firm wydobywczych Bitcoin na świecie, ma uruchomić nowe centrum danych wydobywczych w Argentynie. Będzie to jak dotąd ich największa tego typu operacja.

Spółka notowana na giełdzie z siedzibą w Quebecu podała w poniedziałkowym oświadczeniu, że projekt będzie wymagał 210 megawatów energii elektrycznej.

Bitfarms dodało, że w październiku podpisano niewiążące memorandum, aby zabezpieczyć energię elektryczną na poziomie około 0,02 USD za kWh wraz z planem rozwoju farmy Bitcoin o mocy 60 MW. Przy cenie waluty Bitcoin wynoszącej około 55 000 USD wygenerowałoby to przychody w wysokości około 650 milionów USD, czyli 11 774 bitcoinów.

„Dzięki sprzyjającemu całorocznemu klimatowi zakład w Argentynie nie wymaga kosztownego chłodzenia zanurzeniowego w cieczy aby maszyny górnicze pozostawały w niskiej temperaturze i działali optymalnie” - powiedziała firma. „Maszyny będą chłodzone wentylatorami, podobnie jak w naszych zakładach w Quebecu”.

Projekt ma trwać osiem lat wliczająć początkowy kontrakt - podała firma. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem wydobywanie bitcoinów powinno rozpocząć się na początku 2022 r.

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Wydobywanie bitcoinów - przy użyciu potężnych komputerów do zatwierdzania transakcji Bitcoin - jest zazwyczaj energochłonne, a górnicy zużywają szacunkowo 14,44 GW lub 128,77 terawatogodzin, według Centrum Alternatywnych Finansów Uniwersytetu Cambridge. Bitfarms, które ma pięć hydroelektrowni na skalę przemysłową w Quebecu, wykorzystuje do tego energię wodną.

Bitfarms może być największą operacją wydobywczą w Ameryce Północnej, ale stoi w obliczu ostrej konkurencji - głównie ze strony Chin. Większość wydobycia bitcoinów ma miejsce w Azji; firmy wydobywcze z siedzibą w Chinach odpowiadają za 65% hashratu monety - łącznej mocy obliczeniowej używanej do przetwarzania transakcji w sieci.

Chociaż Bitfarms powiedziało w swoim oświadczeniu, że Argentyna została wybrana ze względu na sprzyjający klimat, region ten nie jest jeszcze powszechnie wybieranym miejscem dla działalności wydobywczej.

Wydobywanie Bitcoinów może być lukratywnym biznesem - zwłaszcza gdy kryptowaluta ma się dobrze. Według statystyk BitInfoCharts w zeszłym miesiącu dochody z wydobywania bitcoinów osiągnęły rekordowy poziom 1,5 miliarda dolarów, a rentowność wydobycia wzrosła od zeszłego roku. Większość współczesnych górników ma obecnie dodatni wynik netto pod względem dziennych zysków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 20 kwiecień 2021 23:41
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama