Balancer Labs oferuje nagrodę 2 milionów dolarów za znalezienie luk w ich zabezpieczeniach

kwiecień 19, 2021 680 0

W ostatnim oświadczeniu Balancer Labs stwierdziło, że nagroda w wysokości 2 milionów dolarów jest największą nagrodą za pojedynczy błąd w historii i, miejmy nadzieję, nagroda zachęci etycznych hakerów do odkrywania i zgłaszania luk w architekturze oprogramowania Balancer V2 Vault, która będzie dostępna dla programistów od wtorku.

Skarbiec V2, który jeszcze nie działa, jest pojedynczym skarbcem przechowującym i zarządzającym wszystkimi zasobami powierzonymi platformie, zaprojektowanym w celu radykalnego obniżenia poziomu opłat gas poprzez uproszczenie transakcji.

„To, co wcześniej było wieloma transakcjami, z których każda skutkowała opłatami gas, będzie teraz pojedynczą transakcją” - powiedział Fernando Martinelli, dyrektor generalny Balancer Labs w pisemnym oświadczeniu.

Nagroda za błąd dla nowo wydanego skarbca V2 miała miejsce po tym, jak Balancer Labs padło ofiarą cyberataku, który oszukał jego protokół i uwolnił tokeny o wartości 500 000 USD w czerwcu 2020 r. Balancer Labs chce nagrodzić znalezienie luk w systemie, takich jak ta pozwalająca na spuszczenie znacznych środków z V2, trwałe zablokowanie znacznych funduszy lub wykrycie poważnych błędów zaokrąglania, w przypadku których atakujący może ukraść fundusze przekraczające jakiekolwiek koszty gas.

Nagrody za błędy stają się coraz bardziej atrakcyjnym źródłem dochodów dla specjalistów od cyberbezpieczeństwa i skutecznym sposobem dla firm technologicznych na identyfikację słabych punktów ich produktów. W 2020 roku Google ogłosiło, że od 2010 roku zapłacono ponad 21 milionów dolarów w ramach programu nagradzania znalezienia luk w zabezpieczeniach, wydając 6,5 miliona dolarów w samym 2019 roku. W 2020 roku hakerzy z kilkudziesięciu krajów zarobili nawet 40 milionów dolarów tylko identyfikując luki w systemie dla różnych organizacji.

 

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Zdecentralizowane platformy finansowe (DeFi), takie jak Balancer Labs, są coraz bardziej podatne na włamania i kradzieże. Według raportu CipherTrace, śledzącego kryptowaluty, w drugiej połowie 2020 roku połowa wszystkich atakowanych podmiotów hakerskich związanych z kryptowalutami stanowiły platformy DeFi, stanowiące 14% całkowitej liczby ataków hakerów.

W marcu tego roku platforma DeFi DODO DEX została ograbiona z 3,8 miliona dolarów w wyniku cyberataku. W zeszłym roku z platformy DeFi dForce zabrano aktywa o wartości 25 milionów dolarów, chociaż większość skradzionych środków została zwrócona na platformę kilka dni po incydencie.

Testy podatności Balancer Labs zaplanowano na koniec kwietnia, a dalsze instrukcje są dostępne na jego stronie internetowej.

„Oprócz tego, że jest największą w historii, nasza nagroda za błędy jest innowacyjna, ponieważ skaluje się wraz ze wzrostem ETH, w korelacji z szerokim rynkiem kryptowalut i prawdopodobnie z całkowitą wartością zamkniętą w protokole Balancer. Im większa jest stawka, tym wyższa naszym zdaniem powinna być nagroda za błędy ”- powiedział Martinelli w komunikacie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama