Cena Bitcoin spada o 8 000 USD do najniższego poziomu od 3 tygodni

kwiecień 18, 2021 653 0

Bitcoin spadł do najniższych poziomów od trzech tygodni na początku niedzieli, przebijając szaloną bańkę spekulacyjną wbudowaną w kilka alternatywnych kryptowalut (altcoinów) w następstwie niedawnego debiutu Coinbase na Nasdaq.

Według Ryana Watkinsa z Messari, największa kryptowaluta pod względem wartości rynkowej spadła z około 60 000 USD do 52 148 USD w ciągu 15 minut podczas sesji azjatyckiej, likwidując pozycje o wartości prawie 4 miliardów USD na rynku instrumentów pochodnych.

Chociaż dokładna przyczyna nagłego krachu nie jest znana, nastroje na rynku mogły ulec pogorszeniu z powodu plotek, że Departament Skarbu USA planuje obciążyć kilka instytucji finansowych opłatami za pranie pieniędzy przy użyciu kryptowalut. CoinDesk nie był w stanie samodzielnie zweryfikować żadnych oczekujących działań rządu.

Ponadto CNBC wczoraj wieczorem opublikowało na Twitterze miesięczny raport o przygotowaniach Indii do ewentualnego zakazu kryptowalut w tym kraju. Ten miesięczny raport był oparty na artykule Reutera powołującym się na anonimowego urzędnika rządowego.

Kilka serwisów informacyjnych potraktowało raport CNBC jako nowy, prawdopodobnie przyczyniając się do wyprzedaży, ponieważ obawy, że częściowy zakaz kryptowalut w Turcji ogłoszony pod koniec zeszłego tygodnia może się rozprzestrzeniać. Wiadomość do redaktora CNBC nie została jeszcze wysłana.

Bitcoin (BTC) znalazł się w okolicach wartości 54000 USD, co stanowi spadek o 12% w ciągu 24 godzin, podczas gdy ether (ETH), druga co do wielkości moneta, spadła o prawie 13% .

Inne altcoiny, takie jak XRP, polkadot, litecoin (LTC), bitcoin cash (BCH) straciły na wartości od 17% do 20% w ciągu ostatnich 24 godzin, a dogecoin (DOGE) przynosi stratę o 6%.

Zorientowany na płatności XRP i “memowa” kryptowaluta dogecoin odnotowały ostatnio ogromne wzrosty cen kierowane przez handel detaliczny, ponieważ gorąco oczekiwane notowanie Coinbase na Nasdaq 14 kwietnia wywołało ogólną euforię w całym sektorze.

Bitcoin wzrósł powyżej 60 000 USD w dniach poprzedzających notowanie Coinbase i osiągnął rekordowy poziom 64 801 USD 14 kwietnia.

 

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama