Cena kryptowaluty Dogecoin przekroczyła 0,40 USD

kwiecień 17, 2021 1110 0

Gwałtowny wzrost ceny pchnął Dogecoin, kryptowalutę na podstawie mema “doge” na piątą co do wielkości kapitalizację rynkową. W ciągu trzech dni DOGE odnotował wzrost cen o ponad 400%.

13 kwietnia DOGE kosztował 0,07 USD za sztukę. W momencie publikacji cena DOGE wynosi około 0,34 USD.

Billy Markus i Jackson Palmer stworzyli kryptowalutę typu forked Litecoin w 2013 roku. Moneta rozpoczęta została jako żart, wzorując nazwę i logo na Shiba Inu z popularnego memu doge. Wokół projektów w miejscach takich jak Reddit i Twitter pojawiło się wielu obserwatorów waluty.

Niedawno grupa ta powiększyła się o inwestorów takich jak dyrektor generalny Tesli Elon Musk i producent przekąsek mięsnych Slim Jim. Niektórzy przypisują ten ostatni wzrost cen nowej kampanii firmy produkującej produkty mięsne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma angażowała się w treści Doge i Dogecoin, starając się zwiększyć sprzedaż i społeczność dookoła Slim Jim.

13 kwietnia, tuż przed rozpoczęciem nowej rundy cenowej, Slim Jim ogłosił, że 20 kwietnia rozpocznie sprzedaż produktu Doge x Slim Jim.

Do grona społeczności fanów DOGE należą również takie osobistości, jak Musk czy mniej skupione na technologii gwiazdy, takie jak muzyk Gene Simmons i celebryta szef kuchni Guy Fieri. Zainteresowanie DOGE nastąpiło po rozpoczęciu szaleństwa w 2020 roku, kiedy inwestowanie w kryptowalutę stało się trendem na platformie mediów społecznościowych TikTok. Kampania miała na celu doprowadzenie DOGE do jednego dolara amerykańskiego.

Musk i inni zaczęli brać udział w trendzie, tweetując, że kupili ogromne sumy monety i popularyzując ją za pomocą emotikonów rakietowych statków, umieszczając DOGE w swoich biografiach i ogłaszając „Dogecoin na księżyc”.

Tempo wzrostu Dogecoin jest w pewnym stopniu powiązane ze społecznością stojącą za błyskawicznym wzrostem GameStop i innych tak zwanych „akcji memów”. Wraz z gwałtownym wzrostem popularności akcji memów, nastąpił gwałtowny wzrost DOGE, który 28 stycznia tego roku osiągnął nowy rekord wynoszący 0,02 USD. Pozostaje jedną z zaledwie siedmiu kryptowalut oferowanych w popularnej aplikacji brokerskiej Robinhood.

 

Zainwestuj w kryptowaluty już dzisiaj na profesjonalnym serwisie BitBay!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany sobota, 17 kwiecień 2021 05:33
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama