Coinbase zamyka pierwszy dzień handlu ze spadkiem o 14% w stosunku do ceny debiutu

kwiecień 14, 2021 655 0

Coinbase zakończył swój pierwszy dzień publicznego obrotu na Nasdaq ceną akcji w wysokości 328 USD.

To spadek o 14% w porównaniu z debiutem na poziomie 381 USD, ale wciąż wzrost o 31% w porównaniu z ceną referencyjną 250 USD.

Publiczny debiut $COIN to ważny moment dla branży kryptowalut. Produkt programu akceleratora startupów Y Combinator, Coinbase jest obecnie największą amerykańską giełdą kryptowalut, z kapitalizacją rynkową przekraczającą 85 miliardów dolarów. Platforma odegrała ważną rolę w zaznajamianiu amerykańskich handlowców detalicznych z popularnymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin i Ethereum.

Dzisiejsze notowanie jest największym krokiem w wejściu kryptowalut do głównego nurtu. Tesla, Square, PayPal, Morgan Stanley i BlackRock zajmowali się inwestycjami i produktami związanymi z Bitcoinem w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale wycena Coinbase w dużym stopniu zwraca uwagę na kryptowaluty. Dla kontekstu, Facebook wszedł na giełdę z wyceną 104 miliardów dolarów, a Uber był początkowo wyceniony na około 82 miliardy dolarów.

Cena $COIN różni się również od innych akcji firm technologicznych tym, że jest powiązana z wynikami rynku kryptowalut. Coinbase zarabia, pobierając część każdej transakcji na swojej platformie; im więcej jest transakcji, tym lepsza jest wymiana. A kiedy Bitcoin sprawia, że rynek idzie w górę, tak jak miało to miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy, zwykle oznacza to większy wolumen dla Coinbase.

Dzięki obecnemu stanowi rynku Coinbase wychodzi z najlepszego kwartału w historii - zarobił więcej w I kwartale 2021 r. niż w całym 2020 r.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany czwartek, 15 kwiecień 2021 00:06
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama