Pozyskano 14 mln USD na wydobywanie Bitcoinów przy użyciu odnawialnej energii.

kwiecień 13, 2021 661 0

Gryphon Digital Mining zebrał 14 milionów dolarów na rozpoczęcie wydobycia bitcoinów opartego na energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych.

Założona pod koniec lata ubiegłego roku firma Gryphon podjęła się przedsięwzięcia polegającego na wydobyciu kryptowalut przy użyciu 100% odnawialnych źródeł energii. Firma wyszła z projektem z ukrycia w czasie, gdy publiczna dyskusja dotycząca wydobycia bitcoinów i jej postrzeganego szalejącego zużycia energii jest gorętsza niż kiedykolwiek.

„Niektóre inne firmy z branży wykorzystują obecnie odnawialne źródła energii, ale żadna inna firma nie jest zaangażowana w 100% energię odnawialną. Jesteśmy tym podekscytowani, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostry sprzeciw, jaki ostatnio spotkał się z branżą ”- powiedziała Brittany Kaiser, przewodnicząca Gryphon.

„Zobowiązaliśmy się nie używać [paliw kopalnych] w przyszłości, więc wszystko czego używamy będzie pochodziło z wody, energii atomowej, słonecznej lub wiatrowej. Wierzę, że jesteśmy pierwszą firmą wydobywającą bitcoiny [która to zrobiła] ”- powtórzył dyrektor generalny i współzałożyciel Rob Chang.

Zespół nie ujawnił gdzie będą hostować swoje maszyny, chociaż w komunikacie prasowym czytamy, że mogą „uzyskać dostęp do kosztów energii elektrycznej tak niskich, jak 0,013 USD / kWh”.

Pierwsza flota maszyn górniczych Gryphon, warta około 730 petahashy, jest już gotowa i wystartuje w nadchodzących miesiącach. Zespół ma nadzieję, że do 2022 roku uda się to skrócić do co najmniej dwóch lub nawet pięciu eksahashów, importując nowe przesyłki ASIC, powiedział zespół CoinDesk.

Przedsięwzięcie ma plany wejścia na giełdę, ale w nieokreślonym terminie.

Cena Bitcoina wzrosła w świetle jutrzejszego publicznego notowania Coinbase. Wydarzenie to ma potencjał mieć olbrzymi impakt w budowaniu coraz bardziej akceptowanego statusu bitcoina w kręgach inwestorów głównego nurtu.

Ta sama uwaga instytucjonalna skupiła się na wydobywaniu bitcoinów, ponieważ zarówno stare, jak i nowe przedsięwzięcia w Stanach Zjednoczonych zwiększają liczbę operacji aby zarobić na hossie bitcoina. Wiele z nich nadal zbiera pieniądze, aby sfinansować masowe zakupy układów ASIC lub rozszerzyć działalność na nowe centra danych.

Chang powiedział, że model Gryphon oparty wyłącznie na odnawialnych źródłach energii „był dobrym punktem sprzedaży”, dodając, że kwestia energii to „pozycja, która jest coraz ważniejsza w umysłach inwestorów”.

Niezależnie od tego, czy ludzie inwestują w wydobycie kryptowalut z użyciem odnawialnych źródeł energii czy gazu spalanego / wentylowanego, amerykańscy inwestorzy spieszą się, by zdobyć swój udział w cyfrowej gorączce złota w 2021 r. Kaiser nie przewiduje, że trend spadnie w najbliższym czasie, ponieważ presja ze strony nowej waluty cyfrowej chińskiego rządu i zainteresowanie USA sektorem nadal będzie napędzać hashrate do Ameryki.

„Myślę, że jesteśmy świadkami burzy na rynku. Jesteśmy bardzo zainteresowani inwestorami instytucjonalnymi z Ameryki Północnej, ale Chiny wypuszczają cyfrowy juan i widać presję na górników, aby nie tworzyli konkurencyjnych monet. Istnieje ogromna szansa, zwłaszcza przed uwolnieniem dolara amerykańskiego, aby Bitcoin i inne sieci zyskały trakcję i gwałtownie zwiększyły wydobycie w USA ”

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama