Spadek “Kimchi Premium”

kwiecień 07, 2021 638 0

„Kimchi Premium” spada, gdy południowokoreańscy urzędnicy zobowiązują się do podjęcia działań przeciwko nielegalnemu rynkowi kryptowalut.

Południowokoreańska Komisja Usług Finansowych, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz inne organy regulujące przepływ finansów spotkały się 7 kwietnia, aby omówić obrót aktywami wirtualnymi. W swoim komunikacie po spotkaniu władze napisały:

„Będziemy ściśle zwalczać nielegalne działania związane z transakcjami, takie jak manipulacje cenami rynkowymi, pranie pieniędzy i uchylanie się od płacenia podatków przy pomocy wirtualnych aktywów oraz we współpracy z policją, prokuraturą i władzami finansowymi”.

Ponadto władze wspomniały o zwiększeniu wysiłków na rzecz monitorowania transakcji kryptograficznych w celu ułatwienia poboru podatku dochodowego od zysków z aktywów kryptograficznych. Jest to decyzja, która ma wejść w życie na początku 2021 r.

Po spotkaniu i oficjalnym ogłoszeniu, że kryptowaluty znalazły się na celowniku działań regulacyjnych tak zwane „Kimchi Premium” - czyli długotrwały podwyższony koszt BTC w Korei Południowej - znacząco spadło.

Najprawdopodobniej środowe ogłoszenie odwróciło trend w zakresie “Kimchi Premium”, które na początku miesiąca zdawało się mieć znaczący trend wzrostowy.

Należy zauważyć, że żadna z agencji biorących udział w spotkaniu nie zasugerowała rzeczywistych zmian w prawie lub regulacjach kraju. Zamiast tego po prostu potwierdzili skupienie się na egzekwowaniu istniejących przepisów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama