Rynek kryptowalut osiągnął wartość 2 bilionów dolarów.

kwiecień 05, 2021 630 0

Rynek kryptowalut jest teraz wart 2 biliony dolarów, według nowych danych CoinGecko.

Minęły zaledwie trzy miesiące odkąd kapitalizacja globalnego rynku kryptowalut osiągnęła 1 bilion dolarów - liczba, której osiągnięcie zajęło dekadę.

„Globalna kapitalizacja rynku kryptowalut” może być niejednoznacznym określeniem, ponieważ łącznie monet jest więcej niż te 6 626 śledzonych przez CoinGecko. Dla porównania, należący do Binance CoinMarketCap śledzi tylko nieco ponad 4000 monet i obecnie podaje łączną kapitalizację rynkową dla wszystkich kryptowalut w wysokości około 1,9 biliona dolarów. Messari śledzący znacznie mniej (nieco ponad 1000), ma podobne liczby.

Jasne jest jednak to, że jest to największy moment wartości kryptowalut od czasu 2017 roku - a to dzięki kombinacji hossy Bitcoin, szumu dookoła NFT oraz zwiększonej inwestycji w firmach takich jak PayPal, Tesla i Square.

Bitcoin pozostaje najcenniejszą pojedynczą kryptowalutą, z kapitalizacją rynkową wynoszącą 1,1 bln USD - a to, co jest dobre dla Bitcoina, zwykle jest dobre też dla reszty rynku.

Firma technologiczna MicroStrategy, kierowana przez CEO Michaela Saylora, stała się swego rodzaju liderem inwestycji, wkładając w Bitcoin duże sumy i zachęcając innych do zrobienia tego samego. Miliarderzy i osoby wpływowe, takie jak dyrektor generalny Tesli, Elon Musk i bliźniacy Winklevoss, również biorą udział w tym trendzie.

Cena jednego bitcoina osiągnęła w zeszłym miesiącu rekord wszechczasów, osiągając wartość ponad 61 000 USD. Równo rok temu cena wynosiła około 7 000 USD.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama