Trudność kopania Bitcoina osiągnęła najwyższy poziom w historii.

kwiecień 02, 2021 813 0

Trudność wydobycia bitcoinów osiągnęła dziś rekordowy poziom po wzroście o około 6%, co nastąpiło po rekordowym miesiącu w dochodach górników bitcoinów, gdy ASIC nowej generacji trafiają do sieci.

„Trudność” odnosi się do względnej miary ilości zasobów potrzebnych do wydobywania bitcoinów (BTC). Ten pomiar rośnie lub spada w zależności od ilości energii pobieranej (lub „haszowania” wytwarzanej) przez sieć w danym czasie. Bitcoin jest zaprogramowany tak, aby dostosowywać swój poziom trudności co 2016 bloków lub mniej więcej co 2 tygodnie, aby zapewnić wydobywanie nowych bloków w stabilnym tempie.

Trudność tę mierzy się na względnej skali punktacji, w której Bitcoin wystartował z poziomem trudności wydobycia „1”, najniższym możliwym. Trudność działa podobnie jak wyniki wyszukiwania Google, ponieważ system punktacji jest wewnętrzny i nie ma punktu odniesienia ani jednostki pomiaru poza samymi sieciami.

Według dzisiejszych korekt, obecna trudność wydobycia Bitcoina wynosi 23,1 biliona, według danych pobranych z węzła Bitcoin. Według danych z BTC.com, jest to wzrost poziomu około 6% w porównaniu z ostatnim 21,8 biliona, co sprawia, że ​​jest to druga co do wielkości korekta roku i piąta korekta w górę w ostatnich sześciu okresach trudności.

Regulacja trudności wydobycia jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych cech Bitcoina, ponieważ zapewnia względnie stabilne czasy wydobycia bloków, a jednocześnie zapobiega pobieraniu zbyt dużej ilości hashratu przez dużych górników.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama