Fidelity chce uruchomić własny ETF Bitcoin

marzec 25, 2021 515 0

Gigant usług finansowych zwraca się do SEC o zgodę na uruchomienie funduszu giełdowego Bitcoin, zgodnie z nowymi informacjami.

Fidelity, jedna z największych instytucji finansowych na świecie, ubiega się o zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na uruchomienie ETF Bitcoin.

Fundusz giełdowy, który pozwoliłby inwestorom detalicznym obstawiać cenę Bitcoin bez konieczności samodzielnego kupowania i przechowywania kryptowaluty, zostałby zarejestrowany jako Wise Origin Bitcoin Trust. Fidelity Service Company Inc pełniłaby rolę administratora, a Fidelity Digital Assets nadzorowałaby fizyczny Bitcoin będący podstawą ETF, gdyby został on zatwierdzony.

SEC jeszcze nie zatwierdziła ETF Bitcoin, chociaż wiele firm złożyło wniosek o taki fundusz. Gemini, firma świadcząca usługi kryptograficzne należąca do bliźniaków Winklevoss, złożyła wniosek o wiele ETF-ów Bitcoin od 2013 roku. SkyBridge Capital Anthony'ego Scaramucciego właśnie złożył wniosek o jeden, a zarządzający aktywami VanEck od lat próbuje go uruchomić.

Inwestorzy kryptowalut domagają się ETF Bitcoin, a firmy takie jak Grayscale i Galaxy Digital oferują podobne kryptowalutowe produkty inwestycyjne, które próbują zaspokoić tę potrzebę. The Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) zarządza obecnie ponad 36 miliardami dolarów w bitcoinach, chociaż jego obrót wynosi -12%.

Ten proponowany ETF nie jest pierwszym wkładem Fidelity w świat kryptowalut - w zeszłym roku bank wprowadził swój pierwszy produkt inwestycyjny oparty wyłącznie na Bitcoinie w postaci funduszu Wise Origin Bitcoin Index Fund I.

W niedawnym oświadczeniu dyrektor ds. Global Macro Fidelity powiedział, że Bitcoin ma „wyjątkową przewagę nad złotem”.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama