Wartość kryptowalut wciąż spada.

marzec 23, 2021 679 0

Rynek kryptowalut odnotował drugi dzień strat po weekendzie niemal rekordowych wzrostów. Światowa kapitalizacja rynkowa spadła o 3,4%, oscylując wokół 1,75 bln USD. Bitcoin stracił już ponad 4,5%, walcząc obecnie o utrzymanie powyżej 54 000 USD.

Ethereum wypadł jeszcze gorzej, spadając o ponad 5%. Według firmy analitycznej Glassnode, ma to prawdopodobnie związek z ilością ETH przetrzymywanych na scentralizowanych giełdach, która to wartość osiągnęła najniższy poziom od 19 miesięcy.

To nie wszystko. Liczba adresów portfeli kryptowalut, na których znajduje się ponad 100+ monet również jest obecnie najniższa od 19 miesięcy. Na rynkach WBTC i DAI znacząco spadła ilość transakcji, co sugeruje, że użytkownicy albo przygotowują się do zakupu dna spadku, albo przeczekują sytuację mając na uwadze długoterminowe zyski.

Jaki jest tego powód? Wygląda na to, że rosnąca siła dolara ma negatywny wpływ na kryptowaluty. Przyspieszające ożywienie w USA sprawia, że ​​dolar staje się bezpieczną przystanią dla inwestorów, zwłaszcza gdy zyskuje w stosunku do GBP, euro i jena japońskiego. Nastąpił również nagły przypływ zakupów dolara po wczorajszym spadku liry tureckiej o 15%.

Historycznie rzecz biorąc, Bitcoin rozwijał się wraz z osłabiającym się dolarem - tak jak miało to miejsce w zeszłym roku. Wydaje się, że spór handlowy między UE, USA i Chinami również wpływa na nastroje inwestorów.

Ta narracja prawdopodobnie stworzy coraz trudniejsze warunki do rozwoju Bitcoina, ponieważ jego status jako egzotycznego zasobu zostanie zastąpiony przez podejście, jakoby należało inwestować w niego tylko wtedy, gdy nic innego nie zyskuje na wartości w danym momencie.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama