Rosyjscy przestępcy Darknet mają nowatorski system wypłat kryptowalut: „Buried Treasure”

marzec 22, 2021 236 0

Reklama Darknet, znaleziona przez krypto-śledczych w Elliptic, mówi, że sprzedawcy zakopią zapakowaną próżniowo fizyczną gotówkę „5-20 cm pod ziemią”.

Cyberprzestępcy w Rosji dokonują ogromnych starań, aby w sposób niemożliwy do wykrycia spieniężyć kryptowalutę: słowo używane w reklamach online to „клад”, co znaczy dosłownie „zakopany skarb”.

Wypłacanie kryptowalut na Hydrze, rozległym rosyjskim rynku darknet, ewoluowało i obejmuje usługi, które oferują ukrywanie dużych ilości fizycznej gotówki w określonej lokalizacji, z której klient może ją później pobrać.

Ransomware, rynki darknet i kradzieże giełdowe generują duże ilości kryptowalut. Przestępcy stoją jednak przed wyzwaniem polegającym na tym, jak usunąć wszelkie powiązania z tożsamością podczas zamiany dochodów na gotówkę. Użytkownicy Darknetów, którzy są biegli w praniu kryptowalut, są gotowi zapewnić za opłatą zabezpieczenie tożsamości wspomnianych przestępców - jak informuje nowe badanie firmy Elliptic zajmującej się analizą blockchain.

Nielegalne “poszukiwanie skarbów” w Rosji nie jest całkowicie nowym pomysłem. Fizyczna wymiana rubli na kryptowaluty przy użyciu lokalizacji GPS jest dostosowana do bardzo wyrafinowanych metod sprzedaży i dostawy narkotyków przez Hydrę. Metody działają jak tajna gig ekonomia oparta na weryfikowaniu reputacji kontrahentów, kurierów, testach siły - i innych procedurach zapewniających bezpieczeństwo cyberprzestępców.

Armia Hydry, składająca się z nielegalnych sprzedawców i kupujących, czasami obsługuje płatności bitcoinami, doładowując przedpłaconą kartę debetową lub wysyłając ruble do usługi portfela internetowego lub konta bankowego.

Ale zakopywanie gotówki jest coraz częściej postrzegane jako bezpieczna droga odcięcia się od powiązań ze światkiem przestępczym dla jego uczestników, którzy chcą uniknąć konsekwencji prawnych, śledczych, policji i firm analitycznych, takich jak Elliptic, pracujących w ich imieniu.

„To interesujący sposób na zarabianie brudnych pieniędzy, z którego ludzie zaczynają korzystać” - powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Elliptic, Tom Robinson. „Jest to trudne do zrobienia na dużą skalę i wymaga przebywania w Rosji, ale tam jest wystarczająco wielu użytkowników Hydry, by było to możliwe”.

 

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 23 marzec 2021 02:04
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama