Obraz Banksy’ego sprzedany za 380 000$ w ETH jako NTF

marzec 08, 2021 1049 0

Dzieło Banksy'ego “Morons” kupione przez grupę artystów oraz entuzjastów kryptowalut zostało spalone i upamiętnione jako NFT. Następnie sprzedano je za 228,69 ETH, czyli za około 380 000 dolarów w momencie zakupu.

Grupa stojąca za całym wydarzeniem, które miało być awangardowym komentarzem w sprawie NFT przyjęła ofertę zakupu w niedzielę po południu czasu wschodniego. Sprzedaż OpenSea miała miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak grupa spaliła fizyczny egzemplarz dzieła sztuki w parku na Brooklynie. Anonimowe źródło poinformowało, że ​​artyści kupili ten obraz za około 100 000 dolarów.

Rzecznik prasowy Injective Protocol - firmy stojącej za zakupem dzieła Banksy’ego - powiedział, że grupa nadal decyduje, która organizacja charytatywna otrzyma wpływy ze sprzedaży NFT. Poinformował również, że będą koncentrowali się na fundacjach wspierających ofiary pandemii COVID.

„Jesteśmy w trakcie planowania naszego następnego eventu we współpracy z wybitnym artystą” - powiedział Mirza Uddin - „Naszym celem jest połączenie świata tradycyjnej sztuki ze światem NFT. Dlatego na pewno będziemy robić więcej, aby podtrzymać ten etos ”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama