Rynki kryptowalut stabilizują się

marzec 07, 2021 466 0

Pomimo niepewności co do aktywów spekulacyjnych w tym tygodniu, Bitcoin i Ethereum nadal są atrakcyjne jako inwestycje długoterminowe.

To był tydzień wzlotów i upadków dla fanów kryptowalut na całym świecie, ponieważ cena Bitcoina nadal rośnie w stylu jo-jo pod wpływem wydarzeń makroekonomicznych i rosnącego zainteresowania instytucjonalnego. Jednak rynek stabilizuje się po ciężkim krachu pod koniec zeszłego miesiąca.

Po krótkim przekroczeniu 50 000 $ w czwartek po raz drugi w tym roku, ceny Bitcoin spadły następnego dnia, powodując deprecjację waluty do 47 700 $.

Zmienność Bitcoina jest ściśle powiązana z zaufaniem inwestorów do gospodarki USA. W zeszły weekend zarówno akcje technologiczne, jak i ceny kryptowalut ucierpiały, ze względu na wzrost rentowności amerykańskich obligacji skarbowych.

Na szczycie Wall Street Journal Jobs Summit w czwartek, prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasugerował, że polityka monetarna banku centralnego USA nie zmieni się w najbliższym czasie. Cena Bitcoina spadła tego dnia o 5%.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama