Prezes Twittera Jack Dorsey sprzedaje pierwszy w historii tweet jako NFT

marzec 06, 2021 563 0

Cena tweeta na licytacji bardzo szybko osiągnęła sześciocyfrową wartość

Prezes Twittera Jack Dorsey, dumny twórca pierwszego w historii tweeta na popularnej platformie mediów społecznościowych, wystawił go na aukcję jako niezamienny token (NFT).

Dorsey udostępnił tweeta z 21 marca 2006 r., który brzmi „właśnie konfiguruję mój twttr”, do sprzedaży za pośrednictwem platformy Valuables.

Od 20:00 czasu wschodniego najwyższa oferta wyniosła 88 888,88 USD w ETH. Aukcja trwa do momentu zaakceptowania oferty przez Dorseya.

Według serwisu Valuables, „sam tweet będzie nadal dostępny na Twitterze. Kupuje się cyfrowy certyfikat tweeta, unikalny, ponieważ został podpisany i zweryfikowany przez twórcę”.

Użytkownicy mogą licytować Tweeta za pomocą Ether, natywnego tokena Ethereum Blockchain, na której to platformie transakcja będzie miała miejsce.

Popularność NFT rośnie. Trzy największe rynki NFT - NBA Top Shot, OpenSea i Beeple osiągnęły w lutym łączny obrót w wysokości 342 milionów dolarów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama