Dallas Mavericks przyjmuje od teraz Dogecoin jako walutę płatniczą.

marzec 05, 2021 517 0

Właściciel Dallas Mavericks, Mark Cuban, jest osobą bardzo zaangażowaną kryptowalutami.  Przez ostatnie kilka tygodni aktywnie brał udział w dyskursie medialnym rozmawiając między innymi o Ethereum czy zbieraniu NFT.

Franczyza która kilka lat temu zaczęła akceptować Bitcoin jako płatność, nawiązała współpracę z BitPay, aby akceptować Dogecoin (DOGE) jako płatność za bilety i towary.

Dogecoin to kryptowaluta oparta na memach, która ostatnio zyskała na wartości dzięki wzmiankom w mediach społecznościowych, napędzanym szczególnie przez tweety Elona Muska. BitPay właśnie dodała Dogecoin do swojej listy obsługiwanych kryptowalut, a Mavs są pierwszym handlowcem, który zaczął akceptować je jako płatność. Dlaczego?

„Ponieważ możemy”, powiedział Mark Cuban w komunikacie prasowym w czwartek. „Zdecydowaliśmy się to zrobić, ponieważ czasami w biznesie należy robić rzeczy, które są zabawne, angażujące, i - miejmy nadzieję - generują dużo dobrego PR. Więc przyjmiemy Dogecoina, dzisiaj, jutro i prawdopodobnie na zawsze. Jeśli ktoś chce dowiedzieć się więcej o Dogecoin, gorąco zachęcam do rozmowy na ten temat z nastolatkami korzystającymi z TikToka”.

Czy ktokolwiek będzie płacił w DogeCoinach? Przeszłe doświadczenia z tego typu eksperymentami na to nie wskazują. Jaki nie byłby jednak efekt tej decyzji, z całą pewnością można stwierdzić, że Cuban świetnie się bawi.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama