Bitfarms zamawia 48000 nowych maszyn

marzec 04, 2021 478 0

Firma wydobywająca Bitcoin Bitfarms zamawia 48000 nowych maszyn.

Bitfarms, firma wydobywająca bitcoiny notowana na giełdzie, zamówiła 48 000 nowych maszyn w celu rozszerzenia swojego hashratu.

Notowana na giełdzie w Toronto spółka ogłosiła we wtorek wiadomość, że nowe maszyny MicroBT pomogą rozszerzyć jej hashrate o ponad 5 eksahash (EH) / sekundę w porównaniu z obecnym ponad 1 EH / s.

Pierwsza partia nowego zamówienia ma zostać dostarczona do stycznia 2022 r., A reszta stopniowo do grudnia 2022 r.

Gdy wszystkie maszyny zostaną w pełni wdrożone, Bitfarms powiedział, że jego hashrate wzrośnie do 3 EH / s do końca 2021 r. I 8 EH / s do końca 2022 r.

Przy obecnej wydajności ponad 1 EH / s Bitfarms produkuje około 5,7 bitcoinów w ciągu 24 godzin przy obecnym poziomie trudności wydobycia.

Prezes Bitfarms, Emiliano Grodzki, powiedział, że nowy zakup i ekspansja będą „podstawą naszej strategii rozwoju firmy do 2022 roku”.

„Dostawy górników będą jednym z największych wyzwań w dającej się przewidzieć przyszłości ze względu na globalny niedobór płytek wykorzystywanych do wytwarzania chipów półprzewodnikowych, które są istotnym elementem w platformach górniczych. Naszą strategią będzie dalszy rozwój naszych własnych infrastruktury i profesjonalnej działalności oraz prowadzimy wydobycie we własnych obiektach, co zwiększa efektywność operacyjną i rentowność ”- powiedział Grodzki.

Jak informował The Block w zeszłym miesiącu, firmy wydobywające bitcoiny w Ameryce Północnej nadal kupują nowe maszyny, aby zwiększyć swoje moce produkcyjne. Do tej pory co najmniej dziesięć firm w regionie ogłosiło hurtowe zamówienia w przedsprzedaży szacowane na ponad 500 milionów dolarów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 04 marzec 2021 23:45
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama