Inwestor TON grozi pozwaniem Telegramu jeśli nie otrzyma odszkodowania w wysokości $100 mln

marzec 02, 2021 559 0

Inwestor zapowiedział, że pójdzie do sądu, jeśli jego żądanie odszkodowania nie zostanie spełnione, jak informuje Forbes Rosja.

Prezes Telegramu Pavel Durov podobno otrzymał żądanie zapłacenia 100 milionów dolarów odszkodowania od Da Vinci Capital, inwestora w nieudanym projekcie blockchain firmy komunikacyjnej TON.

Prawnicy Da Vinci Capital wysłali Durovowi zawiadomienie o zamiarze złożenia pozwu przeciwko TON Inc. i Telegram Inc., jak poinformowały w poniedziałek Forbes Russia źródła bliskie tej sprawie.

Źródła bliskie kierownictwu Telegrama podały jednak, że żądana kwota wynosi 20 milionów dolarów, chociaż istnieje możliwość, że jest to osobne wezwanie.

Telegram prawdopodobnie ma dwa tygodnie na odpowiedź na pismo. Później inwestor przekaże sprawę do sądu w Wielkiej Brytanii - zapowiada Forbes.

Projekt blockchain TON został porzucony w maju 2020 r. w następstwie pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

SEC podała, że ​​początkowa wpłata olbrzymiej sumy 1,7 miliarda dolarów ze strony Telegramu w ramach projektu w 2017 roku była niezarejestrowaną sprzedażą papierów wartościowych.

Inwestorom zaoferowano możliwość odzyskania 72% swojego udziału w tamtym czasie lub pożyczenia środków Telegramowi na kolejny rok i otrzymania zwrotu 110%.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama