Według analityków Citi adaptacja Bitcoin jest w zasięgu ręki dla mainstreamu

marzec 01, 2021 544 0

Według Citi, Bitcoin znajduje się w „punkcie zwrotnym” w handlu międzynarodowym.

Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez amerykański bank inwestycyjny Citigroup, największa kryptowaluta świata, Bitcoin (BTC), znajduje się w decydującym dla niej momencie historii.

Bitcoin ma obecnie możliwość stania się preferowaną walutą w handlu międzynarodowym bądź stanięcia w obliczu „spekulacyjnej implozji”, jak sugerują analitycy Citi.

Według poniedziałkowego raportu Reutera analitycy Citi są przekonani, że Bitcoin jest u progu wejścia do mainstreamu. Ogromny potencjał Bitcoina wzrósł przez ostatnie duże posunięcia firm takich jak Tesla i Mastercard.

Analitycy Citi napisali: ”Istnieje wiele zagrożeń i przeszkód, które stoją na drodze postępu Bitcoina, ale równocześnie można dostrzec dla niego wiele możliwości. Rozważenie obu aspektów prowadzi do wniosku, że ta kryptowaluta znajduje się obecnie w przełomowym dla siebie momencie.”

Analitycy Citi zasugerowali również, że wprowadzenie Bitcoina do szerszej świadomości publicznej może pomóc w rozwoju waluty cyfrowej ogólnie.

Wiadomość pojawiła się w trakcie poważnej korekty na rynku kryptowalut, gdzie Bitcoin spadł wczoraj poniżej 44 000 USD po osiągnięciu nowego rekordowego wyniku powyżej 58 000 USD w lutym. Według danych z indeksu cen Bitcoin firmy Cointelegraph, w momencie publikacji artykułu cena Bitcoina wynosi 49’423 USD, co oznacza wzrost o około 13% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama