Skończyła się wyprzedaż bitcoinów? Silny sygnał by kupować “dołki” pierwszy raz od 5 miesięcy

luty 28, 2021 665 0

Cena Bitcoina (BTC) spadła do kluczowego poziomu wsparcia 44 000-45 000 USD 28 lutego po raz trzeci w ubiegłym tygodniu.

Niektórzy analitycy jako przyczynę ostatniego spadku cen wskazali wzrost sprzedaży przez górników. Na szczęście trzeci powtórny test tego kluczowego poziomu wsparcia może mieć pozytywny wpływ na byki. Glassnode, firma analityczna, zauważyła, że dzienny współczynnik wydatkowanych zysków wyjściowych Bitcoin (SOPR) odnotował „pełny reset”.

SOPR okazał się ujemny po raz pierwszy od września 2020 r. Innymi słowy, inwestorzy przenoszą teraz BTC niewielką stratą, co sugeruje, że według Glassnode poziom realizacji zysków spadł.

„W sumie widzieliśmy wczoraj zrealizowaną stratę netto w sieci, która wyniosła 243 miliony dolarów” - dodają analitycy. „To najniższa dzienna wartość od kwietnia 2020 r.”

Równolegle inwestorzy Bitcoin uważnie obserwują poziom wsparcia 44 000-45 000 USD. Handlowiec Willy Woo przewiduje, że wszelkie spadki poniżej tego zostaną agresywnie wykupione, jeśli wystąpią.

Co więcej, badacze z firmy analitycznej Santiment zajmującej się on-chainem uważają, że cały rynek kryptowalut zależy teraz od tego, czy Bitcoin utrzyma się powyżej tego kluczowego poziomu.

„Jak dotąd był to czerwony weekend, a większość oczu skupiała się na Bitcoinie, który zwrócił się w porównaniu z altcoinami wspinaczkowymi”, powiedzieli, dodając: „Należy mieć oko na poziom wsparcia 44 000 USD dla BTC i traktować obserwacje jako wskazówkę do monitorowania dla wszystkich kryptowalut”.

 

MB

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Ostatnio zmieniany niedziela, 28 luty 2021 19:30
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama