Platforma kryptogiełdy przypadkowo sprzedała klientom Bitcoiny za 6000$

luty 26, 2021 525 0

Usterka techniczna spowodowała, że ​​filipińska giełda kryptowalut tymczasowo obniżyła cenę Bitcoina z około 48000 USD do 6000 USD.

PDAX znacząco stracił na wartości 16 lutego po odnotowaniu przez giełdę „bezprecedensowego wzrostu liczby transakcji”, jak poinformowano w komunikacie opublikowanym w sobotę.

„Liczba transakcji wzrosła 70-krotnie w ciągu ostatnich miesięcy”, powiedziało PDAX w swoim oświadczeniu. Przeciążyło to giełdę powodując, że jej silnik handlowy nie wytrzymał tak dużego ruchu.

Podczas usterki niektórzy użytkownicy zgłaszali możliwość zakupu Bitcoinów po cenach tak niskich jak 300000 PHP - czyli 6000 USD.

Nichel Gaba, dyrektor generalny giełdy PDAX, powiedział na konferencji prasowej, że „bardzo mała część zamówień” była ważna, a wiele z tych transakcji nigdy tak naprawdę nie zostało zaakceptowanych.

PDAX, podobnie jak większość giełd, opiera swój portfel zamówień na scentralizowanej bazie danych, a nie na rejestrze blockchain. W związku z tym pomimo, że na pierwszy rzut oka może się zdawać, że te transakcje zostały zatwierdzone, w rzeczywistości wcale tak nie było - przynajmniej tak relacjonuje w swoim oświadczeniu Nichel Gaba.

„Zrozumiałe jest, że wielu użytkowników uważa, że ​​mają prawo do zatrzymania tych zasobów” - powiedział, jednocześnie stwierdził że “na podstawie naszego dochodzenia w sprawie incydentu uznaliśmy, że sprzedaż nie miała miejsca. Tak naprawdę nigdy nie było niczego do kupienia lub sprzedania.”

Niektórzy użytkownicy donoszą, że PDAX poprosił ich o zwrot Bitcoinów zakupionych w ramach ważnych transakcji. „Po prawie 24 godzinach wysłano mi list i SMS-a z żądaniem przekazania z powrotem BTC. Dodano również, że jeśli tego nie zrobię rzekomo będą zmuszeni do podjęcia działań prawnych przeciwko mnie” - powiedział jeden z użytkowników, którego relację przekazuje Yahoo Finance.

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama