Kolejny rekordowy poziom BTC

luty 22, 2021 408 0

Kolejny dzień, kolejny rekord wszech czasów dla wiodącej kryptowaluty.

Bitcoin (BTC (+0,87%)) w niedzielę wyznaczył nowy rekord w wysokości 58332,36 USD. Wartość wiodącej kryptowaluty wzrosła o ponad 100% w mniej niż dwa miesiące. Przez cały 2020 rok BTC wzrósł o 305%. 

Niektórzy przypisują ten oszałamiający wzrost ogromnemu popytowi ze strony kupujących, którzy chcą zabezpieczyć się przed inflacją. Państwa dużo wydają, a banki centralne drukują pieniądze, desperacko starając się utrzymać swoje gospodarki podczas pandemii.

„Ze względu na niezaspokojoną presję na kupujących ze strony emitentów funduszy giełdowych (ETF), funduszy zamkniętych i dużych korporacji publicznych, które dodają bitcoiny do swoich pozycji, popyt znacznie przewyższa podaż” - powiedział John Willock, dyrektor generalny cyfrowej giełdy aktywów Blocktane.

Obecny wzrost ceny BTC został zainicjowany na początku tego miesiąca przez Teslę, kiedy producent samochodów elektrycznych powiedział, że kupił kryptowalutę o wartości 1,5 miliarda dolarów. To wywołało zwiększone zainteresowanie do inwestowania środków w BTC.

Niektórzy spekulowali, że seria rekordowych cen osiągnięta w ciągu ostatnich kilku dni jest przynajmniej częściowo spowodowana przez firmę MicroStrategy, która w piątek rano poinformowała, że zaciągnęła ponad 1 USD długu, by móc kupić jeszcze więcej kryptowalut. Cena BTC wzrosła o ponad 5000 USD od czasu ogłoszenia firmy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama