Czy LibraCoin powstanie?

październik 24, 2019 2315 0

LibraCoin ponownie powraca na czołówki portali, które specjalizują się w kryptowalutach. Tym razem chodzi o przesłuchanie, jakie miało miejsce w Kongresie. Składającym zeznania był nie byle kto, bo sam Mark Zuckerberg, którego chyba przedstawiać nie musimy.

Zuckerberg został zaproszony przez regulatorów USA, by wypowiedział się w temacie LibraCoin. Cyfrowa waluta, której pomysłodawcą jest Facebook, wzbudza ogromne kontrowersje od samego początku, gdy tylko świat o niej usłyszał. Dziś nie do końca jasne jest, czy projekt ostatecznie wystartuje.

LibraCoin może uratować USA

CEO Facebooka nie miał jednak w czasie debaty z członkami Komitetu ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA wątpliwości. LibraCoin powinno powstać, by uchronić supremację Ameryki na świecie:

„Chiny szybko dążą do wprowadzenia podobnego pomysłu w nadchodzących miesiącach. Nie możemy tu siedzieć i zakładać, że ponieważ Ameryka jest dziś liderem, zawsze będzie liderem, nawet jeśli nie wprowadzimy innowacji. Libra zostanie oparta głównie za dolarze i wierzę, że zwiększy to przywództwo finansowe Ameryki, a także nasze wartości demokratyczne oraz nadzór na całym świecie. Jeśli Ameryka nie wprowadzi innowacji, nasze przywództwo finansowe nie będzie zagwarantowane.”

Czy Zuckerberg ma rację? A może tylko cynicznie rozgrywa dla swoich korzyści temat wojny handlowej, która toczy się pomiędzy jego krajem a Chinami?

Nawet jeśli chodziło o to drugie, nie udało mu się przekonać, przewodniczącej komisji Maxine Waters, która powiedziała, że jest ufna w potęgę USA:

„Wierzę, że jesteśmy wystarczająco duzi, jesteśmy wystarczająco silni i jesteśmy wystarczająco inteligentni, aby zaspokoić potrzeby i być konkurencyjnymi na świecie, po prostu musimy iść dalej”.

LibraCoin nie powstanie?

Sam Zuckerberg uważa, że LibraCoin nie pojawi się na rynku, jeśli władze USA się na to nie zgodzą. W obozie Facebooka zdania chyba są jednak podzielone, bowiem szef zespołu Calibra, portfela na Librę, David Marcus, niedawno przyznał, że będziemy mogli zacząć płacić facebookowymi coinami już w połowie 2020 r. Mało tego, firma rozważa ponoć też – w alternatywie do obecnej formy Libry - przygotowanie stablecoinów opartych na lokalnych walutach fiat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama