Kiedy powstanie bitcoinowy ETF

październik 24, 2019 2343 0

Kurs Bitcoina musi wynosić około 150 000 USD, aby na rynku powstała wystarczająca płynność dla powiązanego z kryptowalutą funduszu giełdowego (ETF), powiedział Tom Lee z Fundstrat w wywiadzie dla BLOCKTV.

O bitcoinowym ETF mówi się od kilku lat. Nadal jednak żadnemu wnioskodawcy nie udało się przekonać SEC, że takowy powinien powstać. Według Thomasa Lee, współzałożyciel firmy analitycznej Fundstrat, ETF powstanie, ale potrwa to jeszcze dobrych kilka lat i jest uzależnione od kursu BTC.

SEC nie taki straszny, jak go malują

Wbrew powszechnemu przekonaniu, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) utrudnia postęp na rynku kryptowalut, Lee pochwalił teraz regulatora za jego zdolność do kontrolowania powstającego rynku i ochronę inwestorów instytucjonalnych i detalicznych przed potencjalnymi oszustwami.

Według szefa Fundstrat instytucje chętnie pojawią się na rynku, ale ten najpierw musi zostać odpowiednio uregulowany. Pod tym kątem – podkreśla Lee - SEC faktycznie robi coś dobrego dla rynku. Niemniej jednak amerykański regulator mógłby zaszkodzić branży, spowalniając swoje kroki, dodaje.

 

Lee twierdzi, że najważniejszym osiągnięciem rynku, które sprawi, że Bitcoin będzie atrakcyjny dla instytucji, jest utworzenie ETF. Uważa jednak, że SEC nie zatwierdzi w najbliższym czasie funduszu związanego z BTC. Jednym z powodów, dla których regulator waha się, czy to zrobć, jest wielkość rynku kryptowalut.

Lee oszacował, że największa kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej musi być wyceniona na co najmniej 150 000 USD, aby uzyskać wystarczającą płynność, co przełoży się na powstanie ETF.

Sam ETF prawdopodobnie wygeneruje prawie 13 miliardów dolarów popytu w pierwszym roku od powstania – szacuje analityk.

Warto przypomnieć, że na początku tego miesiąca media poinformowały o tym, że amerykański organ nadzoru finansowego odrzucił propozycję stworzenia ETF opartego na Bitcoinie, za którą stało Bitwise Asset Management. Co ciekawe, kierownictwo Bitwise parę dni wcześniej wyraziło nadzieję, że SEC w końcu zatwierdzi propozycję, co ostatecznie nie miało miejsca.

Kiedy waszym zdaniem powstanie bitcoinowy ETF? Czy podzielacie w tej kwestii zdanie Lee?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama