Kurs bitcoina według celebrytów

październik 24, 2019 2274 0

Choć wielu kryptowalutowym purystom może się to nie podobać, fakty są takie, a nie inne. Częścią rynku blockchaina, która najbardziej ekscytuje społeczność, jest kurs Bitcoina. W związku z podziałem nagrody za wykopanie bloku w sieci BTC (tzw. halvingiem), który ma mieć miejsce w maju 2020 r., w mediach powtarza się temat wpływu tego zjawiska na przyszłą cenę najstarszej stażem kryptowaluty.

Czasami czytając kryptowalutowe media można odnieść wrażenie, że blockchainowi celebryci prześcigają się w prognozowaniu ceny BTC. „Kto da więcej?” – chciałoby się nieraz zakrzyknąć. Teraz głos w tej spawie zabrał John McAfee, ale też słynny analityk PlanB.

Kurs Bitcoina po 100 000 USD?

W wywiadzie z Raoulem Palem, założycielem Global Macro Investor, PlanB stwierdził, że jeśli tylko jego dotychczasowy model prognozowania ceny BTC się sprawdzi, za jednego coina największej pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowaluty trzeba będzie za kilkanaście miesięcy zapłacić aż 100 000 USD. Analityk uważa, że najpóźniej kurs Bitcoina doleci do tej granicy w okolicach Bożego Narodzenia 2021 r. Uważa, że powodem skoku ceny ma być halving, który ma mieć miejsce w maju 2020 r. Jeśli tej scenariusz miałby się sprawdzić, byłby powtórzeniem schematu z np. poprzedniej bańki.

„Jeśli tak nie będzie, to… [mój] model [prognozowania kursu] prawdopodobnie się psuje. Nie oczekuję, że tak się stanie”

- dodał.

2 miliony USD

Innego zdania jest John McAfee, słynny ekscentryczny milioner i biznesmen z rynku cyber-bezpieczeństwa. On z kolei nie uważa już, że do końca 2020 r. za 1 BTC będziemy płacili 1 mln USD. Nie, postanowił podwoić stawkę i dziś prognozuje, że nowe ATH Bitcoin wyniesie nawet 2 mln USD. Powód? Także halving.

McAfee zasłynął tym, że w 2017 r. powiedział, że jeśli tylko kurs Bitcoina nie wyniesie 1 mln USD w 2020 r. on sam odetnie sobie przyrodzenie i zje je na oczach telewidzów w USA. W kontekście jego nowych słów, nie wiemy, czy podziwiać jego odwagę czy już żałować, że dni jego prącia są policzone…

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama