Nie żyje Tobiasz Niemiro współwłaściciel upadłej giełdy Bitmarket

lipiec 26, 2019 2333 0

W czwartek Komenda Miejska Policji w Olsztynie poinformowała, że w lesie nieopodal jeziora Tyrsko odkryto ciało mężczyzny z raną głowy. Z ustaleń wynika, że to Tobiasz Niemiro znany olsztyński biznesmen, który był także powiązany z najstarszą giełdą kryptowalut w Polsce – Bitmarket.

Funkcjonariusze policji w czwartek ok. godz. 14 znaleźli ciało mężczyzny z raną głowy, które znajdowało się kilkaset metrów od swojego domu na osiedlu Redykajny.

– Na chwilę obecną trwają czynności mające ustalić tożsamość zmarłego i okoliczności jego śmierci. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonują oględziny miejsca i zabezpieczają ślady – poinformowała nas Izabela Kołpakowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Sprawą zajmuję się Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ.

Dowiedzieliśmy się, że zmarły to Tobiasz N., lokalny biznesmen i osoba powiązana z upadłą giełdą kryptowalut Bitmarket. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

N. miał 44 lata i pozwolenie na broń.

Niektóre lokalne media nie łączą jednak tej sprawy z niedawnym upadkiem giełdy BitMarket. Wskazują one bowiem, że jest to już kolejna tragedia dotycząca przedsiębiorcy z branży gastronomicznej w Olsztynie. Kilka miesięcy temu samobójstwo popełnił bowiem, strzelając sobie w głowę, Jan Tandyrak.

– Olsztyńscy przedsiębiorcy żyją w strachu przed zbliżającym się wyjściem z więzienia Trolla. Przestępca dostał 25 lat za porwania dla okupu. Przeciw jego wcześniejszemu zwolnieniu i zgodzie na leczenie poza zakładem karnym wielokrotnie występował Tobiasz N. – czytamy na portalu olsztyn.wm.pl.

Niespełna dwa tygodnie temu w sieci pojawił się wywiad, w którym Tobiasz Niemiro, wspólnik upadłej giełdy Bitmarket przyznał, iż stracił wszystko, bo ktoś doprowadził do upadku giełdy. – Teraz tracę twarz i dobre imię, na które pracowałem całe życie – przyznał w rozmowie z money.pl.

Dziś w nocy o godzinie 03:19 na debata.olsztyn.pl pojawiła się informacja, jakoby Tomasz Niemiro miał przed śmiercią przekazać j”pewne materiały”. Autorem tej informacji jest Adam Socha. Jakie materiały miał przekazać Tobiasz Niemiro Autorowi wpisu? Oto treść komunikatu:

W czwartek 25 lipca o 02:57 rano dostałem od Tobiasza Niemiro ostatniego emaila. Miał mi przekazać pewne materiały, a po południu zadzwonił do mnie znajomy ze straszną wiadomością: w lesie nad jeziorem Żbik znaleziono około godziny 14.00 ciało Tobiasza Niemiro. Mieszkał nieopodal, przy ul. Żbiczej. Według wstępnych informacji zginął od strzału w głowę z własnej broni.


Pierwszy i ostatni raz w życiu rozmawiałem z Tobiaszem Niemiro w poniedziałek 15 lipca. Wcześniej przed weekendem dzwoniłem, gdyż chciałem prosić o wywiad w związku z informacją o upadku giełdy kryptowalut BitMarket, z którą był powiązany. Śledztwo w tej sprawie zostało przeniesione z Olsztyna do Suwałk. Poszkodowanych jest kilka tysięcy osób.

Były podejrzenia, że upadek giełdy został zaplanowany z premedytacją.

Zależało mi też na tej rozmowie z tego powodu, iż był członkiem Zarządu Oddziału SDP w Olsztynie, w którym jestem przewodniczącym Komisji Rewizyjnej.


Tobiasz Niemiro, gdy zadzwoniłem w piątek 12 lipca, nie odebrał telefonu, wysłałem więc SMS. Odpisał, że spotka się ze mną w sobotę lub poniedziałek. W sobotę się nie odezwał, więc zadzwoniłem w poniedziałek 15 lipca, odebrał od razu i natychmiast przyjechał do mnie.

Mówił długo, spontaniczne i sprawiał wrażenie szczerego. Twierdził, że sam jest ofiarą i że nikt mu w to nie uwierzy i będzie z tym musiał żyć.
Po spisaniu rozmowy i autoryzacji (wniósł tylko drobne poprawki) wywiad ukazał się w środę 17 lipca. W emailu podziękował mi za niego, napisał, że to jedyny uczciwy tekst na ten temat, jaki ukazał się w mediach. Później jeszcze kilka razy do mnie napisał. Ostatni email przeczytałem w czwartek 25 lipca w pracy. Dopiero na wieść o śmierci sprawdziłem, że został wysłany o 02.57 rano. Ciało znaleziono o 14.00, ale kiedy nastąpił śmiertelny strzał wykaże sekcja.

Email był długi. Wynikało z niego, że znalazł się w środowisku szemranych biznesmenów. Podał nazwiska. Nie będę ujawniał jego treści z uwagi na dobro śledztwa, przekazałem emaile prokuraturze.Napisał też, że przekaże pewne materiały. Nie zdążył…

Tobiasz Niemiro był biznesmenem i społecznikiem, prezesem Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa, a także pasierbem znanego olsztyńskiego restauratora i zarządcą jego lokali.

Jako prezes Stowarzyszenia na rzecz Bezpieczeństwa, sprzeciwiał się wcześniejszemu wyjściu na wolność odsiadującego wyrok 25 lat więzienia Trolla. W latach 90 olsztyńscy przedsiębiorcy żyli w strachu przed przestępcą, który działał w grupie organizującej porwania dla okupu.

Źródło: tutaj

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 26 lipiec 2019 11:41
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama