Znany portal krypto-informacyjny CCN zamyka się z powodu Googla

czerwiec 11, 2019 604 0

Jedna z najlepszych stron informacyjnych na temat kryptowalut - CCN zamyka się od 10 czerwca, zgodnie z zapowiedzią na swojej stronie internetowej.

Post napisany przez Jonasa Borchgrevinka, dyrektora i założyciela CCN Markets i Hawkfish AS, stwierdza, że ​​powodem zamknięcia jest duży spadek ruchu w wynikach wyszukiwania Google po aktualizacji Google Core z 3 czerwca . Borchgrevink pisze, że ruch w witrynie spadł o ponad 71% w ciągu jednej nocy.

Założyciel zauważa, że ​​choć poziom ruchu w przeszłości był niski, dodanie nowych członków do zespołu oznacza, że ​​nie mogą oni nadal działać w tych warunkach na podstawie dochodów reklamodawcy. Post cytuje dane z Sistrix.com, zauważając, że strona z wiadomościami kryptograficznymi CoinDesk odnotowała spadek o 34,6%, podczas gdy Cointelegraph odnotował spadek o 21,1% również na urządzeniach mobilnych. Nasza strona bitcoin-online.pl również odnotowała spadek o 83% w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych.

Przychody CCN niższe o 90%

Jak piszą w artykule: Próbowaliśmy dowiedzieć się, dlaczego nasze historie nie są już widoczne w Google, prosząc o wskazówki na forum dla webmasterów Google. Chociaż doceniamy pomoc ekspertów z Forum Google, ich teorie na temat tego, dlaczego Google zdecydowało się zasadniczo „zamknąć” CCN, nie wydaje się być całkowicie dokładne. Dlaczego proste poprawki mogą być przyczyną ogromnego spadku w wynikach wyszukiwania Google, gdy w innych podobnych witrynach występuje ten sam problem? Lider w newsach blockchain, CoinDesk, doświadczył 34,6% spadku według Sistrix.com

Borchgrevink twierdzi, że przeprowadzi zespół CCN do HVY.com, platformy informacyjnej dla dziennikarzy.

W poście Borchgrevink zauważa również, że aktualizacja Google nie tylko wpłynęła na strony kryptograficzne, dodając, że również brytyjski tabloid The Daily Mail również odnotował znaczny spadek widoczności.

Niektórzy internauci spekulowali, że nagłówki „clickbait” są przyczyną utraty widoczności The Daily Mail, która podobno straciła połowę ruchu organicznego w witrynie.

W komunikacie zauważono jednak, że nie można ustalić uzasadnienia niektórych witryn tracących widoczność:

Chyba że ktoś - ktokolwiek - który faktycznie pracował nad aktualizacją podstawową w Google w czerwcu 2019 r. Wyjaśni, co się dzieje, jedyne, co możemy zrobić, to zgadnąć, spekulować i eksperymentować, o ile pozwalają na to nasze konta bankowe.

CCN została założona sześć lat temu, początkowo pod nazwą CryptoCoinNews, przed zmianą nazwy na obecną.

Borchgrevink pisze:

Jeśli Google myśli, że CCN, nagle - pamiętaj, dosłownie z dnia na dzień - jest zły, to dlaczego nie dać nam szansy, aby zrozumieć, dlaczego i dać nam sposób na zmianę przed jakąkolwiek poważną aktualizacją. Zamiast tego zostajemy wyrzuceni z dnia na dzień bez wiedzy o tym, co zrobiliśmy źle, wpływając na zespół ponad 60 osób. 6 lat pracy wyparowało.

Post CCN kończy się listą żądań skierowanych do Google, w tym z trzymiesięcznym wyprzedzeniem o spodziewanych zmianach z Google Core Updates, wyjaśniając, co firma może zrobić, aby zmienić, jeśli wpadnie w strefę ryzyka utraty ruchu, a zwrócenie uwagi rządów krajowych spowoduje apolityczność zespołów zadaniowych do sprawdzania aktualizacji wyszukiwarek pod kątem „zachowania naszej demokracji, naszej wolności słowa, naszej wolności prasy i naszej wolności informacji”.

Dalej piszą co można zrobić:

Udostępnij naszą wiadomość.
Podziel się naszymi żądaniami skierowanymi do Google.
Napisz własne opinie lub artykuły redakcyjne na temat ogromnego słonia w pokoju.
Rajd przeciwko drakońskiej mocy Google.
Wpływać na polityków. Niech zrozumieją, jak niebezpieczny stał się Google w Twoim kraju.
Stwórz rozwiązanie anty-Google dla stron, które doświadczają poważnej luki w Google.
Podpisz petycję przeciwko monopolowi Google i wezwij Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki do działania.

Google kontroluje 88,47% światowego rynku wyszukiwania komputerów stacjonarnych (kwiecień 2019) według Statista.com . Google kontroluje 93,08% rynku wyszukiwarki mobilnej w USA (kwiecień 2019 r.). Nadszedł czas, aby Google dokonał zmiany lub że ktoś zrobi to za nich.

Jeśli jesteś dziennikarzem, redaktorem, dyrektorem lub właścicielem organizacji prasowej i chciałbyś podzielić się swoimi przemyśleniami w tym artykule, napisz do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podzielę się twoją wiadomością pod tym artykułem. Możesz również skontaktować się ze mną w celu uzyskania innych powiązanych zapytań.

OBUDŹ SIĘ

To, czego wszyscy doświadczamy teraz z mocą tej korporacji, jest jak zły odcinek Black Mirror lub film taki jak The Circle.

Cały artykuł w języku angielskim znajdziesz tutaj: Google zabija wolność mediów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama