Bitcoin 2 idealnym przykładem schematu Pump & Dump

czerwiec 07, 2019 793 0

Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że słyszałeś o wszystkim, przychodzi Bitcoin2. Pokazując wszystkie aspekty klasycznego oszustwa, ten znakomicie nazwany widelec Bitcoin poszybował na krótko do top 25 na CoinMarketCap, co rodzi kilka ważnych pytań.

Bitcoin 2 (BTC2) mógł umknąć Twojej uwadze i mam nadzieję że tak było. Jedno spojrzenie w jego stronę powinno wystarczyć, aby zapaliły się lampki alarmowe dla większości inwestorów. Jako całkowicie nieznany fork Bitcoin, ta nowa kryptowaluta obiecuje księżyc - bez żadnych dowodów na jego poparcie.

Jest to fork Bitcoin, ale jest „prawdziwie anonimowy”, całkowicie skalowalny i oferuje „natychmiastowo weryfikowane transakcje”. Och, i używa Proof-of-Stake.

Jednym z najbardziej wyrafinowanych aspektów tego oszustwa jest jego szczegółowy i przemyślany plan działania na 2019 rok ;)

Na cały rok jego cele to „marketing” i „więcej do ogłoszeń”. Nazywaj mnie cynicznym, ale widelec Bitcoin pojawiający się znikąd (rejestrujący swoją stronę w 2019 r.) I oferujący rozwiązania dla wszystkich problemów Bitcoinów pachnie zdecydowanie jak oszustwo.

 
Nie wspominając już o rażącym fakcie, że ponad 95 procent podaży monet Bitcoin2 (BTC2) nie zostało jeszcze zgłoszone przez posiadaczy Bitcoinów od czasu rozwidlenia.

Śmiało inwestuj, jednak nie zdziw się, jeśli zostaniesz poproszony o klucze prywatne do otrzymania rozwidlonych monet.

Czysty schemat Pump & Dump

Przy wzroście 5500 procent w ciągu 24 godzin, BTC2 musi być jednym z największych schematów Pump and dump, jakie ktokolwiek widział w ostatnich czasach. Wyraźnie manipulowany przez pozbawionego skrupułów wieloryba podnoszącego cenę tylko po to, by rzucić się na inwestorów FOMO.

Według Twittera Bitcoin2 był on notowany w CoinMarketCap w zeszłym tygodniu:

Jeśli więc Bitcoin2 jest wyraźnie oszustwem, to w jaki sposób wciąż unosi się na liście 100 najlepszych na CoinmarketCap, obecnie wyceniany około 5 dolarów za monetę?

Jak lista coinmarketcap może opierać się na 2 małych giełdach?

To, że ludzie wciąż padają ofiarą tego typu oszustwa pump & dump w 2019 r. jest przygnębiające. Szansa by oddzielić głupców od ich pieniędzy.

Trzeba się zastanowić, czy nie możemy uzyskać lepszych danych.

Wiemy już, że 95 procent wolumenu obrotu stanowią giełdy, a większość ruchu tych małych giełd pochodzi od botów.

Przy tak niewielu wiarygodnych wskaźnikach na temat aktualnego stanu rynku, należy zastanowić się nad źródłem informacji o rynku kryptowaluty. Jak stwierdza CryptoNewsDaily:

Dlaczego CoinMarketCap wykorzystuje dane z zaledwie dwóch giełd oszustw, aby efektywnie wycenić monetę **, taką jak Bitcoin2, za pół miliarda dolarów?

Giełdy te zawyżają swój dzienny wolumen za pomocą botów, stąd też określenie "giełd oszustw".

 

Bitcoin2 ze swej strony twierdzi, że „został zaskoczony” przez zainteresowanie jego monetą. Będzie teraz poszukiwać bardziej legalnych ofert wymiany:

Gdziekolwiek ta moneta zostanie dodana jako następna, po prostu zachowaj klucze prywatne i nie podawaj ich nigdzie. Pamiętaj, aby rozpowszechniać to ostrzeżenie.

 

Czy „Bitcoin 2” jest rażącym oszustwem? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej!

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 07 czerwiec 2019 14:58
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama