Po ostatnim halvingu cena bitcoin wzrosła 10 krotnie, czy to się powtórzy?

maj 20, 2019 3245 0

Co około cztery lata sieć Bitcoin doświadcza zmniejszenia o połowę nagrody mechanizm wydobycia, mechanizmu, który zmniejsza szybkość, z jaką nowe bitcoiny są generowane lub wydobywane przez górników.

Połowa nagrody za blok (halving) zazwyczaj służyła jako kluczowy czynnik decydujący o głównych rajdach dominującej kryptowaluty.

W 2020 r. około maja lub czerwca nastąpi zmniejszenie o połowę nagród w sieci Bitcoin. Nagroda za wydobycie spadnie z 12,5 do 6,25 bitcoinów na blok.

Spowoduje to zmniejszenie rocznej inflacji Bitcoin do 1,8%, przy rocznej inflacji złota utrzymującej się na średnim poziomie 3%. Oznacza to, że po nadchodzącym halvingu bitcoin stanie się rzadszy niż złoto.

 

 

Od lipca 2016 r. do 2017 r., W ciągu jednego roku po halvingu, cena bitcoin wzrosła o prawie 10-krotnie z 268 USD do 2 525 USD. W poprzednich latach aktywa wykazywały podobne zyski po zmniejszeniu o połowę.

Czy bitcoin będzie nadal rósł w 2020 roku?

Dotychczasowe wyniki aktywów nie służą jako gwarancja przyszłych wyników aktywów. W związku z tym, tylko dlatego, że bitcoin odnotował znaczące zyski w poprzednich latach spowodowane określonym czynnikiem, nie gwarantuje ostatecznie, że składnik aktywów wzrośnie w podobnym tempie w przyszłości.

Jednak zmniejszenie o połowę nagrody za blok w sieci Bitcoin ma znaczący wpływ na szybkość generowania bitcoinów i dostarczania ich na rynek.

Jeśli popyt na składnik aktywów pozostaje taki sam lub wzrasta w perspektywie średnio- i długoterminowej, ale podaż aktywów maleje, może zasadnie spowodować wzrost wartości aktywów.

Z tego powodu, po pierwszym i drugim halvingu, cena aktywów wzrosła w dowolnym miejscu od 10 do 500 razy w stosunku do dolara amerykańskiego.

Max Keizer , gospodarz raportu Keizera na temat RT, powiedział ostatnio, że cena bitcoin ma wzrosnąć do 100 000 USD, a instytucje odegrają kluczową rolę w zwiększeniu popytu na ten składnik aktywów.

Bitcoin robi teraz rozgrywkę instytucjonalną i będzie ogromny strach przed utratą… lub FOMO przejdzie na poziom instytucjonalny i dostanie duże pieniądze, a teraz zobaczymy duże ruchy , ” Powiedział Keizer .

Z zaufanymi dostawcami usług powierniczych w rodzaju Fidelity przygotowującej się do oficjalnego uruchomienia regulowanej platformy powierniczej dla inwestorów i instytucji, takich jak TD Ameritrade, posiadających dziesiątki tysięcy klientów, którzy już handlują aktywami kryptograficznymi, przewidywanie dużego napływu kapitału od instytucji nie jest naciągany.

Okaże się, czy zmniejszenie o połowę zysku z nagród jeszcze bardziej zwiększy zainteresowanie aktywami zarówno inwestorów detalicznych, jak i akredytowanych.

W marcu Pantera Capital, pierwszy fundusz kryptograficzny o wartości miliardów dolarów, podkreślił, że halving stanowi potencjalnie ważny punkt przegięcia.

Intensywnie interesuje się halvingiem. Chociaż istnieje tylko kilka punktów danych, wydaje się, że cena bitcoina pokazała wzorce z halvingiem. Widzieliśmy kilka takich cykli, w których fala zaczyna się zmieniać około roku przed tymi datami. Punkty przegięcia wystąpiły odpowiednio 376 i 320 dni przed „halvingiem” w 2012 i 2016 r.

Wraz z planowanym zmniejszeniem o połowę, ogólny wolumen rynku kryptowalut rośnie, dzienny wolumen transakcji bitcoin stale rośnie od początku 2018 r., A infrastruktura wspierająca klasę aktywów drastycznie poprawiła się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Oczekuje się, że te czynniki będą stanowić podstawę dla kolejnego rajdu bitcoinów i reszty rynku kryptograficznego, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rynek kryptograficzny ma tendencję do przesuwania się cyklicznie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 maj 2019 10:59
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama