Jeden satoshi jest wart więcej niż kilka walut narodowych

maj 17, 2019 1620 0

Bitcoin od dawna jest bardziej „drogi” za jednego BTC, szczególnie w porównaniu z innymi walutami fiducjarnymi. Teraz najmniejsza jednostka znana jako satoshi (lub 0,00000001 BTC) jest teraz warta więcej niż niektóre waluty krajowe.

W interesującym wątku Reddit jeden entuzjasta Bitcoin zauważył, że przy obecnych stawkach jeden Satoshi jest wart więcej niż jedną jednostkę z tych trzech globalnych walut.

RIAL IRAŃSKI

Jeśli chcesz czuć się bogaty, jest to idealne miejsce na spacery po ulicach z pieniędzmi. Jeden dolar amerykański da ci oszałamiające 42.101 rialów.

Rząd zdewaluował swoją walutę krajową w lipcu 2013 r. Do połowy swojej poprzedniej wartości. Miało to na celu ograniczenie subsydiowania kursu walutowego w stosunku do dolara.

Wraz z rosnącymi sankcjami USA, Iran wymyślił monetę drugiego szoku w postaci scentralizowanego i wysoce wątpliwego „krypto logu”. Jednak PayMon nie udowodnił jeszcze, że jest prawdopodobnym sposobem ich uniknięcia.

Inflacja w tym kraju może osiągnąć nawet 40 procent do końca tego roku. Oczekuje się również, że gospodarka znacznie się cofnie. Aha, i jeden satoshi jest teraz wart więcej niż jeden Rial.

DONG WIETNAMSKI

Nie dostaniesz aż tak dużo za Donga Vietnamskiego. Ale nie jest tak daleko za Iranem, za 1 dolara otrzymasz 23321 dongów.

Monety od dawna wymierają w tym południowo-wschodnim kraju Azji, a ludzie są przyzwyczajeni do używania rachunków z tonami zer na nich. 

Tak jak Iran, Dong został zdewaluowany kilka razy. Wydaje się jednak, że przyciągnęło to mnóstwo zagranicznych inwestycji, a gospodarka kwitnie. Ma także rozsądną stopę inflacji na poziomie nieco ponad 4 procent.

Podczas gdy handel BTC jest nadal legalny, Państwowy Bank Wietnamu zakazał używania go jako środka płatniczego. Ogranicza się również do regulacji kryptowaluty w następstwie wielu oszustw w kraju. Tak więc, podczas gdy jeden Satoshi może być wart więcej niż jeden dong, jego ludzie nie mogą używać BTC do kupowania czegokolwiek.

RUPIA INDONEZYJSKA

Inna kraina z historią niepewnej gospodarki i wysokiej inflacji, indonezyjska rupia była wielokrotnie dewaluowana w ciągu swojej historii. Ponadto w 2018 r. Spadła do najniższego poziomu w stosunku do dolara w ciągu 20 lat.

Pomimo faktu, że dość łatwo jest zostać indonezyjskim milionerem (z jednym dolarem, który daje ci 14 462 rupii), wciąż mają monety, co jest dość urocze, może tylko dla nostalgicznej wartości. Najwyższy tutaj banknot to 100 000.

Jeśli wybierasz się na Bali i chcesz kupić coś droższego niż posiłek, prawdopodobnie zapłacisz w dolarach. Przecież 40 dolców za noc w pokoju brzmi dużo lepiej niż 585 532,69.

Indonezja wyszła niedawno na giełdę i uznała Bitcoin za towar , dzięki czemu można nim handlować. Jednakże, podobnie jak w Wietnamie, zakaz płatności kryptowalutami również tu obowiązuje. Gdyby więc ludzie chcieli wydać tu swoje satoshi, nie mieliby szczęścia.

 

Takich walut narodowych, które są warte mniej niż 1 satoshi jest więcej i będzie ich przybywać wraz ze wzrostem wartości bitcoin oraz słabnącą pozycją walut fiat. Ciężko nawet dodać do porównania np. Wenezuelę bo inflacja postępuje tam tak szybko że dane prędko by stały się nie aktualne.

Czy satoshi osiągnie w końcu parytet w stosunku do dolara amerykańskiego? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 17 maj 2019 10:32
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama