SWIFT wraz z R3 blockchain do płatności poprzez XRP?

styczeń 31, 2019 2269 0

SWIFT, globalny system przesyłania wiadomości służący do rozliczania płatności transgranicznych, ogłosił dziś, że połączy rozwiązanie open source typu blockchain R3 na etapie weryfikacji koncepcji.

Zapowiedź następuje po latach spekulacji o SWIFT na blockchain. W listopadzie 2018 roku doniesienia medialne wskazywały, że globalna sieć bankowa dąży do nawiązania współpracy z Ripple Labs, startupem opartym na San Francisco. Jednak SWIFT zaprzeczył plotce, wyjaśniając, że opracowują własne instytucjonalne rozwiązanie blockchain.

A więc co ma do tego XRP?

A więc okazuje się że R3 używa platformy nazwanej Corda, która z kolei używa uniwersalnej aplikacji rozliczeniowej a XRP jest pierwszym mechanizmem rozliczeniowym dla Corda, jak wynika z informacji ogłoszonych na początku grudnia 2018 roku.

Czy świat finansów będzie działał na Ripple?

Informacja ta wywołała ponad 10% wzrost XRP na rynkach, obecnie jednak wartość spadła, gdyż nadal niema pewności i w pełni potwierdzonych informacji czy R3 i jej Corda będzie korzystać z blockchain XRP od Ripple Labs.

Richard Gendal Brown, Chief Technology Officer w R3, powiedział:

Rozmieszczenie Corda Settler i jego wsparcie dla XRP jako pierwszego mechanizmu rozliczeniowego jest ważnym krokiem w pokazaniu, w jaki sposób potężne ekosystemy kultywowane przez dwa z najbardziej wpływowych krypto na świecie i społeczności blockchain mogą współpracować. O ile settler (mechanizm rozliczeniowy) będzie dostępny dla wszystkich form kryptografii i tradycyjnych zasobów, ta demonstracja za pomocą XRP jest kolejnym logicznym krokiem pokazującym, jak można uzyskać powszechną akceptację i wykorzystanie zasobów cyfrowych w celu transferu wartości i dokonywania płatności.

Poza tym, dzisiejsza gazeta opublikowała, że SBI-R3 został stworzony, aby sprzyjać XRP Ripple. Konsorcjum ma na celu poprawę przyjęcia XRP.

Z relacji między Ripple i R3 w tej chwili, a najnowszym partnerstwem między R3 a SWIFT, nie ma wątpliwości, że Ripple i SWIFT są połączone w taki czy inny sposób.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany czwartek, 31 styczeń 2019 13:17
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama