SBI inwestuje 9 milionów USD w platformę pochodnych kryptowalutowych

sierpień 02, 2018 1219 0

Japoński gigant usług finansowych SBI Holdings zainwestował 9 milionów dolarów amerykańskich w Clear Markets aby sfinansować utworzenie platformy handlu instrumentami pochodnymi opartymi na kryptowalutach, stworzonej dla inwestorów instytucjonalnych.

Nikkei Asian Review donosi, że SBI Crypto Investment uzyskała 12-procentowy udział w Clear Markets z siedzibą w Charlotte w stanie Karolina Północna i oddziałach w Nowym Jorku, Londynie i Tokio. Chociaż warunki umowy nie zostały ujawnione, w publikacji stwierdzono, że SBI prawdopodobnie zapłacił 1 miliard jenów (9 milionów dolarów) za pozycję mniejszościową w firmie.

W ramach finansowania Clear Markets, SBI dąży do zbudowania giełdy instrumentów pochodnych, która pozwala inwestorom instytucjonalnym handlować produktami inwestycyjnymi powiązanymi z ruchami cen bitcoinów i innych kryptowalut. Takie produkty - które mogą obejmować kontrakty futures, opcje i swapy - umożliwiają instytucjom zabezpieczenie innych pozycji, które mogą mieć na rynku kryptowalut, zmniejszając ryzyko i umożliwiając im blokowanie zysków lub ograniczanie strat.

Wraz z brakiem dostępu do regulowanych depozytariuszy, niedobór kryptowalutowych produktów pochodnych jest często wymieniany przez inwestorów instytucjonalnych, jako powód, dla którego nie czuli się oni komfortowo, przeznaczając kapitał na ten rozkwitający przemysł.

Obecnie w USA istnieją dwie giełdy regulowane - CBOE i CME, oba z siedzibą w Chicago - które oferują kontrakty terminowe typu bitcoin . Platforma handlowa kryptowalutowa LedgerX oferuje inwestorom instytucjonalnym kilka innych produktów pochodnych, w tym wezwania do zapłaty, zakłady i swapy na następny dzień, ale musi jeszcze przyciągnąć spójne, znaczące wolumeny.

Niemniej jednak analitycy branżowi są pewni, że fala ulegnie zmianie w ciągu następnego roku kalendarzowego, w dużej mierze ze względu na wejście nowych klientów na rynek i rozwój nowych platform, które zapewniają instytucjom większą elastyczność w uzyskiwaniu ekspozycji na kryptowaluty .

Na początku tego miesiąca SBI stał się pierwszą instytucją bankową, która bezpośrednio uruchomiła giełdę kryptowalut. Ta platforma, VCTRADE , służy japońskim inwestorom detalicznym.

Wcześniej SBI - który tworzą ścisłą współpracę z USA blockchain Ripple - doprowadziło rund finansowania na kilku dużych giełdach kryptowalut, w tym bitFlyer i Kraken .

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama