Szwajcarski Radny: "Blockchain przeniknie naszą całą ekonomię"

czerwiec 22, 2018 1243 0

Jeden z siedmiu członków rady państwa Szwajcarii oświadczył, że blockchain pewnego dnia "wejdzie w całą naszą gospodarkę", zgodnie z transkrypcją opublikowaną przez Federalny Departament Spraw Gospodarczych.

Szwajcarski radny federalny Johann N. Schneider-Ammann oświadczył podczas przemówienia na konferencji Crypto Valley w Bernie, że:

Prawie nikt nie wątpi, że blockchain przenika całą naszą gospodarkę.

Jednak Schneider-Ammann dodał, że w tym momencie Szwajcaria nie ma wystarczającej wiedzy na temat nowych technologii, "ich potencjału i ryzyka", zauważając, że "decydującym czynnikiem" będzie nacisk na edukację techniczną:

Musimy jeszcze bardziej położyć nacisk na cyfryzację i technologię w szkołach. Potrzebujemy więcej specjalistów IT (nie wspominając o ekspertach Blockchain). Potrzebujemy więcej projektów badawczych i profesorskich w tej dziedzinie.

Schneider-Ammann zauważył także, że potrzebne są regulacje w zakresie blockchain, kryptowaluty i Initial Coin Offerings (ICO), wymieniając "Blockchain Task Force" współpracującą z prywatnymi podmiotami prowadzonymi przez niego i ministra finansów Ueli Maurera:

Ale żeby było jasne, dobre ramy ekonomiczne nie oznaczają dawania carte blanche! Nadużyciom należy również zapobiegać w nowym cyfrowym świecie. A firmy potrzebują pewności prawnej. W przeciwnym razie inwestycja zostanie wstrzymana. 

Szwajcaria została określona jako krypto-naród , szczególnie w odniesieniu do "Crypto Valley" Zug, ze względu na przyjazne dla kryptografii przepisy podatkowe i "zrównoważone podejście" do tokenów wydanych w ICO. Na początku czerwca Zug ogłosił, że latem tego roku odbędzie się pierwsze głosowanie miejskie na blockchainie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama