Przeglądarka internetowa Brave będzie płacić za wyświetlone reklamy

czerwiec 20, 2018 2058 0

Brave, przeglądarka internetowa od twórcy Javascript i współzałożyciela Mozilli, Brendana Eicha, robi ważny krok w kierunku wykorzystania technologii blockchain do rozwiązania problemu, który wielu ludzi uważa za jeden z głównych problemów Internetu: reklamy.

W oświadczeniu opublikowanym w wtorek, Brave ogłosił, że rozpocznie program wczesnego dostępu, który nagradza użytkowników za korzystanie z reklam opartych na urządzeniach, które nie śledzą ani nie ujawniają danych użytkowników stronom trzecim. Przeglądarka, która ma ponad 2,7 miliona aktywnych miesięcznych użytkowników na wszystkich urządzeniach, domyślnie blokuje reklamy.

Po pełnym wdrożeniu użytkownicy otrzymają 70% dochodu z reklam brutto, który zostanie wypłacony za pośrednictwem podstawowego tokena podstawowego (BAT) opartego na Ethereum i automatycznie przekonwertowany na walutę lokalną za pośrednictwem Uphold.

BAT były początkowo dystrybuowane za pośrednictwem (ICO), a użytkownicy wcześniej mogli jej używać do bezpośredniego przekazywania zweryfikowanych wydawców do produkcji wysokiej jakości treści.

Obecny model reklamowy wykorzystuje użytkowników i obniża zaufanie, a także przychody netto wydawców i innych twórców "- powiedziała firma." Wierzymy, że dane i uwagi użytkowników mają dużą wartość, jeśli są chronione na urządzeniach użytkowników, a przejrzyste podejście do wyświetlania reklam Brave i podstawowy token zapewnią użytkownikom sprawiedliwy udział.

Wstępne testy obejmą tylko 250 wstępnie opakowanych reklam, chociaż lista ta, jak również liczba użytkowników biorących udział w badaniu, wzrośnie wraz z postępem programu pilotażowego. Nie jest jasne, kiedy program z nagrodami za reklamy opt-in zostanie połączony ze standardową przeglądarką Brave i udostępniony wszystkim użytkownikom.

Przyszli testerzy powinni mieć świadomość, że w przeciwieństwie do zwykłej przeglądarki Brave platforma testowa śledzi aktywność przeglądania i wysyła dzienniki do firmy Brave, aby firma mogła zweryfikować efektywność algorytmów uczenia maszynowego, które dostarczają reklamy.

Użytkownicy mogą zgłaszać się na ochotnika do inicjatywy na oficjalnych forach Brave.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama