Vitalik Buterin: Ethereum w końcu osiągnie 1 milion transakcji na sekundę

czerwiec 04, 2018 728 0

Vitalik Buterin, twórca Ethereum, wyjaśnił podczas ostatniej sesji OmiseGO AMA, że dzięki rozwiązaniom drugiej warstwy, takim jak Sharding i Plasma, sieć Ethereum będzie mogła przetworzyć 1 milion transakcji na sekundę.


Wcześniej, na różnych konferencjach i prezentacjach, Buterin podkreślał, że protokół blockchain Ethereum i zdecentralizowane sieci blockchain, ogólnie, mają problemy z skalowalnością.

We wrześniu 2017 roku, podczas wywiadu z inwestorem venture capital Naval Ravikant na konferencji Disrupt SF 2017 obsługiwanej przez TechCrunch, Buterin zauważył, że Bitcoin i Ethereum przetwarzają od trzech do sześciu transakcji na sekundę w szczytowej wydajności. Dodał, że aby blockchain obsługiwał duże sieci płatnicze, takie jak Visa, giełdy, takie jak Nasdaq i Internet of Things (IoT), będzie musiał przetworzyć setki tysięcy transakcji na sekundę.

Bitcoin przetwarza obecnie nieco mniej niż trzy transakcje na sekundę, a jeśli zbliża się do czterech, to już osiąga szczytową wydajność. Ethereum robi pięć na sekundę, a jeśli przekracza sześć, to jest również w szczytowej pojemności. Z drugiej strony, Uber średnio wykonuje 12 jazd na sekundę, PayPal kilkaset, Visa kilka tysięcy, duże giełdy dziesiątki tysięcy, powiedział Buterin.

Plasma i Sharding

Podczas sesji OmiseGO AMA, Buterin stwierdził, że rozwiązania drugiej warstwy, które są obecnie testowane w sieci testowej Ethereum, mogą umożliwić sieci blockchain Ethereum wsparcie zdecentralizowanych aplikacji na dużą skalę z milionami użytkowników poprzez zastosowanie innowacyjnego podejścia do optymalizacji łańcucha.

Sharding dzieli sieć blockchain na shards, które są następnie wyposażone w grupę węzłów, które są przeznaczone do przetwarzania informacji niektórych odłamków. Po włączeniu Sharding wszystkie węzły w blockchain nie muszą przetwarzać każdego pojedynczego elementu danych ustalonego na blockchain, optymalizując proces rozliczania informacji.

Plasma, rozwiązanie opracowane przez Buterina i współautora projektu Lightning Network, Josepha Poona, działa podobnie jak Bitcoin's Lightning Network, ponieważ umożliwia ono Ethereum przetwarzanie mikropłatności poprzez tworzenie sieci w obrębie głównych bloków kodu w celu szybszego przetwarzania informacji, zwiększając bezpieczeństwo systemu.

Powodem, dla którego myślę, że warstwy 1 i warstwa 2 sieci są komplementarne, jest to, że ostatecznie, jeśli spojrzysz na matematykę, wzrost skalowalności z ulepszeń warstwy 1 i ulepszeń warstwy 2 ostatecznie się powiększy. Jeśli masz rozwiązanie Sharding, samo rozwiązanie Sharding może zwiększyć skalowalność Ethereum o współczynnik 100 lub nawet więcej. Jeśli jednak zrobisz do tego Plasmę, oznacza to, że nie robisz 100 razy więcej wejść i wyjść - wyjaśnił Buterin.

1 milion Tx / sekundę

Buterin zauważył, że synergia między rozwiązaniami warstwy 1 i warstwy 2 zwiększyłaby skalowalność Ethereum o 10 000x, umożliwiając sieci przetwarzanie milionów transakcji na sekundę i obsługujących większość aplikacji.

Jeśli otrzymasz 100x od Sharding i 100x od Plasmy, te dwie dadzą ci 10,000x wzrost skalowalności, co w zasadzie oznacza, że ​​blockchain będzie wystarczająco silny, aby obsłużyć większość aplikacji, które ludzie na nim budują ", dodał Buterin.

 

Źródło: ccn.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama