Bank Of England ponownie otwiera możliwość stworzenia własnej kryptowaluty

maj 29, 2018 555 0

Bank Anglii zapowiadał na początku roku stworzenie własnej kryptowaluty później zrezygnował szybko z tego pomysłu, jednak całkowicie nie zamknął drzwi dla kryptowaluty centralnej, mimo że zapowiadał taką decyzję na początku tego roku.

Mark Carney, gubernator Banku Anglii, przemawiając na panelu w Sztokholmie na temat przyszłości banków centralnych, powiedział, że rozważy walutę cyfrową wydaną przez bank centralny, ale według Bloomberga nie jest to pilna sprawa . Potwierdził wcześniejsze stwierdzenia, że ​​kryptowaluty nie działają obecnie jak pieniądze.

Na początku tego roku bank oświadczył, że nie uruchomi wydanej przez bank kryptowaluty z powodu możliwych konsekwencji dla systemu finansowego. Bank, który rozpoczął eksplorację kryptowaluty w 2015 r., Ostatecznie zdecydował, że konsumenci wybraliby swoją krypto walutę i zamknęli swoje konta bankowe, siejąc spustoszenie w systemie finansowym.

Bank wyraził również obawę, że utraci możliwość stosowania polityki oprocentowania w celu utrzymania stabilności finansowej, jeśli wprowadzi kryptowalutę kontrolowaną przez bank.

Carney zauważyła jednak w tym czasie, że wdrażanie technologii blockchain w bankowości centralnej ma swoje zalety. Powiedział, że zapewnia stabilność finansową i pozwala zaoszczędzić dużo energii obliczeniowej.

W kwietniu firma BoE opublikowała dowód na koncepcję analizującą sposoby umożliwienia klientom udostępniania informacji w bezpiecznej sieci. Bank jest chętny do współpracy z Chain, dostawcy usług blockchain, aby opracować sensowne rozwiązanie.

Bank stwierdził że utrzymanie danych w całej sieci i poprawa prywatności użytkowników była na wstępnym etapie, ale wciąż istnieje możliwość osiągnięcia tych celów.

W 2016 roku bank rozpoczął współpracę z firmami fintech i rozpoczął program "Fintech Accelerator". W przeszłości współpracował z Ripple, BitSight, PwC, Enforcd i MindBridge Analytics Inc.

 

źródło ccn. com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama