Indie mogą pobierać 18 procent podatku od transakcji kryptowalutowych od lipca 2018 roku

maj 23, 2018 2111 0

Indie, drugi pod względem wielkości kraj na świecie pod względem liczby ludności, może wkrótce dać nadzieję inwestorom kryptowalut po miesiącach propagowania negatywnego planu przeciwko cyfrowej klasie aktywów.

Jak donosi Bloomberg , Indie mogą wkrótce pobierać 18-procentowy podatek od towarów i usług (GST) od obrotu kryptowalutą, niezależnie od ich prawnej niejednoznaczności w tym kraju. Obecnie wniosek rozpatrywany jest przez Centralną Radę Podatków Pośrednich i Ceł i jest przedstawiany Radzie GST po jej sfinalizowaniu.

Jak stwierdzono, cyfrowy zasób mógłby zostać sklasyfikowany jako "dobra niematerialne" na równi z innymi systemami oprogramowania, przy czym autor dodał, że wprowadzone zostaną odrębne przepisy dotyczące wykorzystywania kryptowalut do działań przestępczych.

Wcześniej w grudniu 2017 r. CCN informowała o trzęsieniu indyjskiego rządu na rynku kryptowalut, w którym zarówno giełdy, jak i handlowcy analizowali pod kątem obsługi i zarabiania na zasobach cyfrowych. Władze prawne wysłały również powiadomienie podatkowe do ponad 500 000 handlowców , aby zebrać ogromne podatki z ich zysków.

W kwietniu 2018 r. Bank Rezerw Indii praktycznie zabił przemysł kryptowalut w kraju, ponieważ wydał oświadczenie, w którym prosił wszystkie banki o wycofanie swoich relacji ze wszystkimi giełdami kryptowalut, w tym zakończenie wszystkich usług bankowych w ciągu trzech miesięcy od dyrektywy.

Według osób posiadających wiedzę w tej dziedzinie, którzy poprosili o anonimowość, dział podatku dochodowego zdał sobie sprawę z wagi opodatkowania wirtualnych walut.

Jeśli rosnący rynek aktywów cyfrowych nie jest odpowiednio opodatkowany, może to wiązać się z ogromnymi zobowiązaniami, które mogą utrudnić odzyskanie aktywów w przyszłości. W związku z tym wniosek wzywa do natychmiastowego zatwierdzenia.

Poniżej najważniejsze punkty wniosku:

  • Zakup lub sprzedaż kryptowalut, które będą uważane za dostawę towarów, oraz takie, które ułatwiają transakcje, takie jak dostawa, transfer, przechowywanie, księgowość, będą traktowane jako usługi.
  • Wartość kryptowaluty może być określona na podstawie wartości transakcji w rupiach lub ekwiwalentu dowolnie wymienialnej waluty obcej.
  • Jeśli kupujący i sprzedający znajdują się w Indiach, transakcja będzie traktowana jako dostawa oprogramowania, a miejscem dostawy będzie lokalizacja kupującego.
  • W przypadku przeniesienia i sprzedaży miejscem, w którym znajduje się zarejestrowana osoba, będzie miejsce dostawy. Jednakże w przypadku sprzedaży osobom niezarejestrowanym miejsce dostawcy uznaje się za miejsce świadczenia.
  • Transakcje poza terytorium Indii będą podlegać zintegrowanemu GST i będą traktowane jako import lub eksport towarów. IGST zostanie nałożony na dostawy transgraniczne.

Co ciekawe, wniosek dotyczy opodatkowania GST od 1 lipca 2017 r. - tego samego dnia, kiedy rząd dążył do zakończenia relacji banków z kryptowalutami. Jednak data pozostaje niepotwierdzona.

Wydobycie kryptowalut - proces, który weryfikuje, potwierdza i utrzymuje sieć kryptowalut w zamian za zachęty - traktowany jest jako "świadczenie usług" i podlega opodatkowaniu zgodnie z przepisami GST.

Co więcej, górnicy, którzy zarabiają więcej niż 20 USD na swoich platformach komputerowych, muszą zarejestrować się jako podmiot gospodarczy w radzie GST.

Ponadto dostawcy i użytkownicy portfeli kryptowalut mogą podlegać opodatkowaniu zgodnie z przepisami GST, ponieważ dostarczają i otrzymują walutę cyfrową.

Wzrost rynku kryptowalut jest niezaprzeczalnie lukratywny dla użytkowników i rządów, ponieważ może on w krótkim okresie przynieść ogromne zyski pieniężne, ze względu na zmienność aktywów i zdolność produkcyjną sektora. Indyjskie giełdy kryptowalut zgłosiły w 2018 r. Obroty w wysokości 30 milionów dolarów, co stanowi równowartość w kwocie 5,5 miliona USD potencjalnych zysków podatkowych dla rządu.

Traktowanie kryptowalut jako towarów i usług może uprościć opodatkowanie.

Traktowanie niestabilnych zasobów cyfrowych jako usługi dodatkowo ułatwia wprowadzanie przepisów podatkowych, ponieważ zasady już istnieją, aby to ułatwić. Jednak klasyfikowanie ich jako waluty wymagałoby zmiany prawa - niezaprzeczalnie złożonego i czasochłonnego procesu.

 

źródło: ccn .com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama