PayPal poprze bitcoin jeśli stanie się lepszą walutą

maj 23, 2018 801 0

Dyrektor Finansowy PayPal stwierdził, że firma może jednak "zdecydowanie wspierać" Bitcoin w przyszłości.

W rozmowie z CNBC w edycji segmentu Szalonych pieniędzy sieci, John Rainey, dyrektor finansowy PayPal, stwierdził, że zmienność jest powodem, dla którego PayPal nie widział "dużego zainteresowania" ze strony swoich akceptantów w kwestii akceptacji krypto-waluty.

Rainey powiedział gospodarzowi Mad Money Jimowi Cramerowi:

Ze względu na zmienność kryptowalut, jeśli jesteś kupcem i masz, powiedzmy, 10% marżę na produkcie, który sprzedajesz i akceptujesz Bitcoin, a następnego dnia bitcoin spada o 15%, ta transakcja jest bez sensu.

Perspektywa nie jest niczym zaskakującym ze strony systemu PayPal, ponieważ firma od samego początku bawiła się akceptacją Bitcoin poprzez zintegrowane rozwiązanie płatności Braintree od 2015 roku.

Od tego czasu zmienność bitcoinów znacznie się zmniejszyła, podczas gdy są już rozwiązania natychmiastowej konwersji bitcoin na fiat - więc twierdzenia o zmienności mogą wkrótce ulec zmianie.

Postępy w zakresie możliwości walutowych Bitcoin w postaci Lightning Network nadal wywierają presję zarówno na procesory płatnicze, jak i rozwiązania oparte na fiat z wyraźnie niższymi opłatami i niemal natychmiastowymi czasami przetwarzania transakcji.

Braintree, który pobiera średnio 2,9% plus stałą opłatę w wysokości 0,30 USD za transakcję, stał się przedmiotem bezpośredniego porównania z płatnościami Bitcoin za pomocą narzędzi płatniczych obsługujących Lightning, które ponoszą zero kosztów dla akceptanta.

Rainey zasygnalizował, że PayPal nie zamierza zrezygnować z Bitcoin.  dodał:

W tej chwili nie widzimy dużego zainteresowania naszych kupców. Ale jeśli jest to coś, co ustabilizuje się w przyszłości i będzie lepszą walutą, to na pewno będziemy to wspierać.

Rozwiązanie skalowalności Lightning Network dla bitcoin rozwija się w szybkim tempie, pojawiły się już testy tej technologii z największymi procesorami płatności kryptowalutami jak np. CoinGate. Są również gotowe portfele pozwalające na płatności Lightning jak np. Eclair wallet na smartfony.

Czy jednak PayPal będzie wtedy w ogóle potrzebny?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama