Argentyński bank używa Bitcoin do transakcji międzynarodowych

maj 23, 2018 701 0

Argentyński Banco Masventas (BMV) ogłosił partnerstwo z Bitex, aby umożliwić klientom korzystanie z Bitcoin do płatności międzynarodowych jako alternatywę dla SWIFT, zgodnie z postem Facebooka 21 maja. Bitex jest dostawcą usług finansowych opartym na blockchain z siedzibą w Ameryce Łacińskiej.

Według BMV nowa usługa umożliwia klientom przekazywanie pieniędzy z konta na konto w czasie krótszym niż tradycyjne przelewy bankowe. BMV twierdzi, że nowa usługa skróci czas transferu nawet o 24 godziny.

José Humberto Dakak, główny akcjonariusz Masventas, powiedział, że planowane jest wzmocnienie usług cyfrowych banku oraz obniżenie kosztów usług bankowych. Powiedział:

Jedną z inicjatyw jest wykorzystanie Bitex jako strategicznego partnera do zapewnienia naszym zagranicznym klientom usług płatniczych i windykacyjnych w Bitex Exchange.

Oprócz przyspieszających transferów, Bitex twierdzi, że może zapewnić bezpieczniejsze transakcje. Według ich strony internetowej , Bitex przestrzega "najsurowszych zasad zgodności" i środków " know-your-client" (KYC). Zatrudnili także jedną z firm księgowych i audytorskich "z wielkiej czwórki", firmę Deloitte , aby służyła jako bezstronna strona trzecia do przeglądania i raportowania operacji, procedur, a także sald i funduszy użytkowników i firmy.

Na początku tego miesiąca uruchomiono pilotaż platformy xRapid firmy Ripple (XRP) , która ma ułatwić transfery transgraniczne pomiędzy instytucjami finansowymi. Organizacje uczestniczące w projekcie zgłosiły oszczędności na transakcjach w wysokości 40-70 procent. Płatności za pośrednictwem nowego systemu podobno trwały około dwóch minut, w przeciwieństwie do średnio 2-3 dni wymaganych przez wielu konwencjonalnych płatnościach międzynarodowych.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama