Warren Buffet strolowany za negatywne komentarze

maj 21, 2018 826 0

Można śmiało powiedzieć, że Warren Buffett nie jest kochany w społeczności kryptowalut. Inwestor miliarder konsekwentnie opowiadał się za retoryką, że Bitcoin nie ma żadnej wartości.

Według współzałożyciela Genesis Mining, Marco Krohna, Warren Buffett nie jest autorytetem w bitcoinie. W rzeczywistości nawet on nie wie wszystkiego, jeśli chodzi o inwestowanie. Pomimo pięknej kariery inwestycyjnej, nie zawsze miał rację. Jak sam przyznaje, Buffett żałuje, że nie widział od razu potencjału w Google i Amazon. Nawet niechętnie inwestował w firmę Apple po tym, jak odrzucił akcje firmy na wiele lat. Mając to wszystko na uwadze, Krohn próbuje pokazać opinii publicznej, że retorykę Buffetta należy traktować z przymrużeniem oka.

W tweecie 16 maja Krohn pokazał zdjęcia billboardów przypominające Buffettowi o jego błędach popełnionych w przeszłości.

Warren: Powiedziałeś, że myliłeś się co do Google i Amazon. Może mylisz się co do Bitcoin.

 

To, co sprawia, że ​​kampania jest jeszcze bardziej głęboka, to fakt, że billboard znajduje się tuż przed biurem Buffetta w Omaha. Jest to dość czytelny przekaz dla osoby, która rozprzestrzeniła dużo FUD na temat Bitcoin. Berkshire Hathaway niedawno nazwał cyfrową walutę " trucizną szczurów ". Wielu ze społeczności kryptowalut nie zgodziło się z Buffettem, a niektórzy posunęli się nawet do stwierdzenia, że nie wie nic o bitcoinie.

Billboard "Buffett-Bashing" jest częścią większej kampanii informacyjnej Bitcoin organizowanej przez giganta wydobywczego. Firma, która jest również właścicielem największego zakładu wydobywczego bitcoinów na Islandii, znana jest z takich publicznych nagan krytyków krypto. Podczas właśnie zakończonej konferencji Consensus w Nowym Jorku, firma zorganizowała udawany protest pod egidą "Bankers Against Blockchain". Rajd miał na celu oświecić ludzi na temat tego, co może stać się rzeczywistością za kilka lat. Demonstracja parodii dotyczyła także osób takich jak Jamie Dimon.

Firma również mocno zepsuła negatywne uczucia dziennikarskie, zwłaszcza te, które lubią publikować nekrologi Bitcoin. Oprócz kampanii przeciwko krytykom, kampania stara się również edukować ludzi o praktycznych zastosowaniach Bitcoin, zwłaszcza w przekazach pieniężnych. Częścią mantry kampanii jest to, że przesyłanie pieniędzy nie powinno nic kosztować. A zatem. Regularnie mówią ludziom, że mogą wysyłać pieniądze prawie za darmo za pomocą Bitcoin, a nie za pośrednictwem platform przekazów, takich jak Western Union, które pobierają wysokie opłaty.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama