8200 BTC z Portfela Mt. Gox poszło na rynek, czy to jedyny powód spadków?

maj 11, 2018 1104 0

Podejrzewa się, że zarządca Mt. Gox, któremu zlecono sprzedaż około 200 000 bitcoinów po bankructwie nieistniejącej obecnie giełdy kryptowalutowej Mt. Gox, sprzedał kolejne 8000 bitcoinów.

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy, pomimo krytyki ze strony rynku kryptowalut, zarządca Mt. Gox kontynuował sprzedaż bitcoinów na giełdach kryptowalut, nawet po uznaniu, że sprzedaż dziesiątek tysięcy bitcoinów może z łatwością zachwiać rynek, który jest już bardzo niestabilny.

Dzisiaj, 11 maja, różne doniesienia sugerują, że niedawny spadek cen Bitcoinów i innych kryptowalut został wywołany wyprzedażą monet Mt. Gox. Cztery portfele zarządcy Mt. Gox przelewały około 2000 bitcoinów, wysyłając ponad 8000 bitcoinów w ciągu ostatnich 24 godzin. Biorąc pod uwagę, że zarządca Mt. Gox został poproszony o sprzedaż ponad 200 000 bitcoin i przekształcenie go w jen japoński przez lokalne władze finansowe, jest oczywiste, że wszelkie zewnętrzne ruchy Funduszy powierniczych Mt. Gox prawdopodobnie oznaczają, że BTC są sprzedawane na giełdach kryptowalut.

Podobnie jak większość instytucjonalnych handlowców i inwestorów detalicznych kupuje i sprzedaje duże partie kryptowalut, zarządca Mt. Gox mógł korzystać z rynku pozagiełdowego (OTC) i bezpośrednio współpracować z inwestorami na dużą skalę, którzy są gotowi kupić tysiące bitcoinów.

Zamiast tego zarządca Mt. Gox zdecydował się sprzedać swoje fundusze na giełdach kryptowalut, tworząc efekt domina we wszystkich głównych giełdach i prowadząc rynek kryptowalut do spadku.

Do spadków mogło się dołożyć jeszcze Pineapple Fund, który przekazał ostatnią darowiznę ze swojego funduszu dla Internet Archive.

W grudniu zeszłego roku anonimowy użytkownik Reddit’a zdecydował się przekazać większość bitcoinów różnym organizacjom charytatywnym, nazywając je Funduszem Ananasowym. “Pine” stworzył stronę internetową, której celem było przekazanie 5057 BTC.

Zgodnie z oświadczeniem Pine’a, ostatnia darowizna została przekazana do “Internet Archive”, e-biblioteki, która zapewnia filmy, książki i oprogramowanie bez żadnych kosztów.

Minęło już pięć miesięcy, a właśnie przekazałem moją ostatnią darowiznę z Pineapple Fund do Internet Archive. Sądzę, że to dobry moment na pożegnanie

Jednym z głównych beneficjentów była organizacja Water Project, organizacja charytatywna, której celem jest zapewnienie bezpiecznej, czystej wody pitnej społecznościom w Afryce.

W grudniu fundusz Pineapple dał 1 mln USD na organizację charytatywną, która testuje skuteczność stosowania MDMA(ecstasy) w leczeniu PTSD.

Dodatkowo warto wspomnieć o problemach giełdy UPbit w Korei płd. Szczegóły można przeczytać pod linkiem problemy Upbit.

Wszystko to łącznie z paniką oraz ustawionymi pozycjami "stop loss" przez graczy giełdowych, spowodowało mocny spadek, bitcoin obecnie jest na poziomie 8500 dolarów, a jeszcze wczoraj był wyceniany na 9300$.

 

źródło: ccn

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 11 maj 2018 14:16
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama