Rząd Australii przeznaczył 700 000 AUD na badania blockchain

maj 09, 2018 952 0

Rząd Australii przeznaczył kwotę 700 000 AUD (około 520 000 USD) z budżetu federalnego na swoją agencję ds. Transformacji cyfrowej, aby badać aplikacje blockchain w usługach rządowych.

Zgłoszona jako część budżetu federalnego na lata 2018-19, rząd wykorzysta środki z istniejących zasobów Agencji w ciągu następnych czterech lat.

Fragment dokumentu budżetu brzmi:

Rząd dostarczy 0,7 miliona dolarów w latach 2018-19 dla agencji zajmującej się transformacją cyfrową w celu zbadania obszarów, w których technologia blockchain może zaoferować największą wartość dla usług rządowych.

Rozpoczęta w 2015 r. Jako część szerszego programu digitalizacji rządu australijskiego, Agencja została początkowo utworzona została w celu zaangażowania agencji rządowych i pomocy im w przeprowadzeniu transformacji cyfrowej. "Mamy teraz szeroki zakres obowiązków, aby pomóc w przeprowadzeniu transformacji przez rząd i mieć nad nią centralny nadzór agendy ICT" - dodała Agencja, podkreślając, że jej rola wzrosła od czasów jej założenia.

Budżetowanie odbywa się zgodnie z wyraźnym zaleceniem dyrektora generalnego Organizacji Badań Naukowo-Przemysłowych Wspólnoty - australijskiej federalnej organizacji badań naukowych, która w połowie 2017 roku stwierdziła, że ​​kraj "nie może sobie pozwolić" na podążanie za światem przy wdrażaniu zdecentralizowanej technologii.

"Tempo zmian, których doświadczamy jako naród, ma charakter wykładniczy i nie możemy pozwolić sobie na bycie zwolennikami przy wdrażaniu nowej technologii, takiej jak Blockchain", powiedział szef CISRO Adrian Turner po obszernych bliźniaczych raportach z badań. agencja badająca przypadki użycia blockchain zarówno w rządzie, jak i w przemyśle.

We wrześniu rząd australijski opublikował dokument konsultacyjny jako część swojej inicjatywy na rzecz gospodarki cyfrowej i podkreślił blockchain jako "nową technologię", która może "wspierać innowacyjność i produktywność w całej gospodarce". W tym samym miesiącu, RMIT z Melbourne, publiczny uniwersytet badawczy, powołał ośrodek badawczy do badania "nauk społecznych" technologii blockchain po zdecydowanym przypięciu zdecentralizowanej technologii do "podstawowej infrastruktury dla gospodarki cyfrowej".

Przed końcem roku rząd przyznał dotację w wysokości 8 milionów AUD na Power Ledger, projekt energii słonecznej wspierany blockchainem.

 

źródło ccn.com

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama