Pozostało tylko 4 miliony bitcoinów do wydobycia

kwiecień 30, 2018 1385 0

W dzisiejszym klimacie ICO z 100 miliardami tokenów łatwo zapomnieć, że całkowita podaż Bitcoin jest niezwykle niska - to tylko 21 milionów.

17-milionowy bitcoin już został wydobyty, a pozostało tylko 4 miliony. Wbudowany sztuczny niedobór jest jedną z najważniejszych cech waluty i powodem wysokiej ceny - Bitcoin jest rzadki!

Co dziesięć minut nowy blok Bitcoin jest tworzony przez górników Bitcoin, którzy są podgrupą ludzi z komputerowymi węzłami, które utrzymują Bitcoin w działaniu. Potężne komputery przechowują wszystkie dane transakcji Bitcoin i aktualizują je w miarę dodawania nowych transakcji. Węzły górnicze są potrzebne do weryfikacji transakcji, a górnicy są za to wynagradzani za pomocą Bitcoin. Każdy nowy blok danych (zweryfikowane transakcje Bitcoin) nagradza górników za pomocą 12,5 Bitcoinów, co oznacza, że ​​każdego dnia powstaje 1800 Bitcoinów - ale nie zawsze tak będzie i nie zawsze tak było.

Na początku górnicy otrzymywali 50 BTC za wydobyty blok, ale nagrody są zmniejszane o połowę po każdych 210 000 blokach, które są wydobywane. W 2012 nagroda została zredukowana do 25 BTC w zdarzeniu nazwanym "halving", a następnie w 2016 r. zredukowana do 12,5 BTC. Następne zmniejszenie o połowę ma nastąpić pod koniec 2019 r.  Na początku 2020 r. Jest to określane jako zmniejszenie o połowę i istnieje aby uwzględnić możliwość zwiększenia wartości Bitcoin w miarę upływu czasu z powodu ograniczonej podaży, utrzymując relacje względnie proporcjonalne i idealnie uniemożliwiając górnikom kontrolowanie zbyt dużej podaży. Oznacza to również, że szybkość wydobywanego Bitcoina zmniejsza się z czasem, spowalniając proces w miarę upływu czasu.

Bitcoin naśladuje złoto w tym sensie, z którego pochodzi terminologia wydobywcza - oczywiście proces wydobywania z Bitcoinem jest zupełnie inny. Bloki bitcoinowe są szyfrowane w taki sposób, że górnicy muszą użyć mocy obliczeniowej komputera, aby odgadnąć prawidłową liczbę, w celu uzyskania z nich nagrody. Chodzi o to, aby podnieść poziom zapasów Bitcoin, tak aby nie podlegały natychmiastowej kontroli jednej osoby lub grupy i utrzymać cenę deflacyjną.

Moderator na subskrypcji r/bitcoin o nazwie BashCo sporządził wykres przedstawiający podaż pieniądza bitcoinowego (kolor niebieski) w stosunku do stopy inflacji pieniężnej (kolor pomarańczowy), który systematycznie maleje od czasu wydania waluty. Bazując na obecnym tempie wydobycia, ostatni bitcoin zostanie wydobyty za około 120 lat.

Oczywiście, nie będzie to miało wpływu na działanie Bitcoin - tak jak możliwe jest użycie złota po wydobyciu ostatniego samorodka, Bitcoin może zostać wydany bez względu na to, czy popyt przewyższył podaż. Wszystko to będzie miało wpływ na cenę.

 

Źródło ccn.com

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama