Są już wyniki nowej koparki Dragonmint T1

kwiecień 16, 2018 2064 0

O firmie Halong Mining i jej maszynie Dragonmint T1 pojawiło się wiele sceptycyzmu. Firma ogłosiła w listopadzie 2017 r., Że będzie dystrybuować swoje urządzenia Dragonmint w 2018 r. I stwierdziła, że ​​jej koparki będą najbardziej wydajnymi maszynami na rynku. Teraz, po wszystkich kontrowersjach, część koparek została juz dostarczona do odbiorców, a testy pokazują, że maszyny produkują blisko 16 terrahashów na sekundę. Jednak nie jest to 30 procent więcej od Antminer S9, a tak właśnie deklarował producent w listopadzie.

Koparka Dragonmint T1  produkowana przez firmę Halong Mining posiada układy scalone specyficzny dla aplikacji (ASIC) zaprojektowany przez Samsunga w procesie 10nm.

Samsung ujawnił, że w styczniu tego roku budował technologię ASIC do kryptowalut. Stwierdzono, że Samsung rozwijał zarówno półprzewodniki GPU, jak i ASIC, a technologia zawierałaby chipy 10-nm. Na stronie internetowej Halong Mining nie ma wzmianki o wykorzystaniu chipów o 10 nm w żadnym z urządzeń górniczych. W tej chwili wszystkie produkowane przez Halonga partie są całkowicie wyprzedane, a strona internetowa sklepu mówi, że wszystkie koparki są niedostępne.

Anonimowy współwłaściciel Bitcoin.org "Cobra", który krytykował Halong Mining nazywając firmę oszustwem, teraz przeprosił firmę górniczą Halong: 

Mimo, że są tajemniczą firmą i pojawiło się kilka ostrzeżeń, wydaje się, że dostarczyli funkcjonalny sprzęt zgodnie z obietnicą. Bardzo mi przykro z powodu moich ataków i czekam na moją wysyłkę.

Ludzie zaczęli już otrzymywać swoje maszyny Halong Mining i pokazali zdjęcia niektórych T1 Dragonmintów, które zostały rozpakowane na twitterze. Co więcej, pojawiły się również zdjęcia porównawczych mikroukładów Antminer S9 wyprodukowanych przez Bitmain Technologies i T1. W tamtym czasie nie było zbyt wielu recenzji online opisujących wydajność maszyn. Teraz jest kilka recenzji online, a także wideo maszyny w akcji obok urządzenia S9.

Dobrze znany YouTuber " Miner Digi" opublikował demonstrację wideo na platformie Halong w dniu 11 kwietnia 2018 roku. Po podłączeniu do zasilacza Myrig 1600 wat Dragonmint osiągnął blisko 16 TH / s po kilku próbach połączenia z Slush Pool. Film pokazuje, przez długi czas, że urządzenie konsekwentnie haszuje z prędkością od 15,5 do 15,9 TH / s. Maszyna Dragonmint była mniej więcej tej samej wielkości co Antminer S9, a urządzenie miało wyraźny dźwięk w porównaniu do S9.

Antminer S9s hashuje z prędkością od 13,2 do 14 TH / s, czyli mniej niż Dragonmint, ale S9 kosztuje 1 288 USD za sztukę, w przeciwieństwie do ceny T1 w wysokości 1 595 USD i co najmniej 5 sztuk na jedno zamówienie. Ostatecznie Halong zezwolił na pojedyncze zakupy dla górników T1, ale szybko się wyprzedał, a T1 były od tej pory "niedostępne". Oprócz 16 TH / s, Halong twierdzi również na swojej stronie internetowej, że urządzenia używają technologii ASIC Boost. Koparka firmy Halong pracuje z prędkością od 1,5 do 2,5 TH / s szybciej niż S9, ale kosztuje więcej o 300 USD za sztukę. 

Zużycie prądu Dragonminta to około 1500W Antminer pobiera 1375W.

Poniżej wspomniany film z testów.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama