Fundacja Litecoin przeprasza za Litepay

marzec 29, 2018 2710 0

Niepowodzenie projektu jest rzeczą naturalną i powszechną podczas inwestowania w przedsięwzięcia typu startup, szczególnie jeśli chodzi o nowatorskie technologie, takie jak aplikacje kryptowalutowe. Czynienie należytej staranności nie zapobiegnie nieudanym inwestycjom dokonanym w dobrej wierze, ale może zagwarantować wyeliminowanie niektórych projektów, jeśli zostaną dokładnie sprawdzone. W przypadku Litepay to najwyraźniej nie zostało zrobione, a społeczność jest teraz wściekła.

Fundacja Litecoin wydała w poniedziałek komunikat do społeczności LTC, informując ich, że Litepay zaprzestał wszelkich operacji i że CEO twierdzi, że przygotowuje się do sprzedaży firmy. Stało się to po tym, jak fundacja zakwestionowała projekt z powodu braku przejrzystości, natomiast Litepay poprosiło o więcej funduszy, aby kontynuować działalność. Fundacja odmówiła dalszego finansowania, ponieważ CEO "nie był w stanie przedstawić sposobu wydanych pieniędzy, odmówił podania dokładnych informacji na temat firmy i przedstawienia obiektywnych dowodów na poparcie swoich oświadczeń".

Organizacja wzięła na siebie odpowiedzialność za incydent, stwierdzając :

Jesteśmy ogromnie zawiedzeni, że ta projekt zakończył się w ten sposób i przepraszamy za nie dotrzymanie należytej staranności, które dzięki niej mogłyby odkryć niektóre z tych kwestii wcześniej. Obecnie ciężko pracujemy, aby zacieśnić nasze praktyki należytej staranności i zapewnić, że to się nie powtórzy.

Twórca Litecoin, Charlie Lee, również wygłosił ze swojej strony osobisty mea culpa, mówiąc:

Jak każdy inny, byliśmy zbyt podekscytowani czymś, co było zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe i optymistycznie przeoczyliśmy wiele znaków ostrzegawczych. Przykro mi, że podszedłem do tej firmy. Przyrzekłem, że w przyszłości będę postępować z należytą starannością. 

Pomimo tego szczerego przesłania, duża część społeczności LTC najwyraźniej nie jest w stanie mu wybaczyć a w mediach społecznościowych kwestionują przywództwo Charliego i jego status w następstwie tej klęski.

Litepay miał być operatorem płatności LTC z kartą debetową, która miała znacznie zwiększyć łatwość wydawania pieniędzy posiadaczom kryptowaluty. Tym, co skłoniło do zakwestionowania projektu, była katastrofalna sesja Reddit AMA (zapytaj mnie o wszystko) przez CEO Kennetha Asare'a.

Słowa Asare zostały podważone podczas sesji AMA, ponieważ próbował uniknąć pytań i nie był w stanie dostarczyć satysfakcjonujących odpowiedzi na wiele problemów. Został oskarżony o samodzielną próbę uruchomienia projektu, który wymagałby całego zespołu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

 

Bitbay

 

Reklama