Szczyt G20 kończy się bez nowych regulacji kryptowalut

marzec 21, 2018 1029 0

Narody wchodzące w skład szczytu Grupy 20 (G20) w Argentynie w tym tygodniu wydały pierwszą wiadomość od centralnych bankierów światowych dotyczącą ich pracy. Dwustronny dokument jest wypełniony oświadczeniami, a na ostatniej stronie bankowcy zdawali się podawać regulacje kryptowalutowe, jednocześnie uznając zarówno ich potencjał w "efektywności i otwartości", ale także jako aktywa "uchylania się od opodatkowania, prania pieniędzy i finansowania terroryzmu". Bankowcy wezwali do działania finansowego Task Force (FATF), aby zastosować swoje standardy do "krypto-aktywów".

Zdajemy sobie sprawę, że innowacje technologiczne, w tym kryjące się pod nimi krypto-aktywa, mogą w szerszym zakresie poprawić efektywność i ogólną integrację systemu finansowego i gospodarki - jak zauważyli w swoich publikacjach bankierzy centralni G20:  "Krypto-aktywa powodują jednak problemy w odniesieniu do ochrony konsumentów i inwestorów, integralności rynku, uchylania się od opodatkowania, prania pieniędzy i finansowania terroryzmu. Krypto-aktywa nie mają kluczowych atrybutów państwowych walut. W pewnym momencie mogą mieć wpływ na stabilność finansową. "

G20 to międzynarodowe forum rządów i bankierów centralnych z Argentyny, Australii, Brazylii, Kanady, Chin, Francji, Niemiec, Indii, Indonezji, Włoch, Japonii, Meksyku, Republiki Korei, Federacji Rosyjskiej, Arabii Saudyjskiej, Republiki Południowej Afryki , Turcji, Zjednoczonym Królestwie, Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej (plus Hiszpania jako stały członek gościnny). Łącznie stanowią dwie trzecie światowej populacji i ponad 80% globalnej produkcji gospodarczej.

"Zobowiązujemy się do wdrożenia standardów FATF, ponieważ mają one zastosowanie do krypto-aktywów, czekamy na przegląd tych standardów FATF i wzywamy FATF do przyspieszenia wdrożenia globalnego. Wzywamy międzynarodowe organizacje standaryzujące (SSB), aby kontynuowały monitorowanie krypto-aktywów i ryzyk, zgodnie z ich mandatami, i w razie potrzeby oceniały."

FATF przed tegorocznym spotkaniem wydało własny raport, raport FATF do ministrów finansów G20 i prezesów banków centralnych, marzec 2018 r.. 12-stronicowy dokument omawia standardy dotyczące "wirtualnych walut", z zastrzeżeniem, że "Produkty i usługi płatnicze wirtualnej waluty (VCPPS)" będą nadal monitorowane, zwłaszcza szczegóły metod finansowania terroryzmu, które stanowią nowe zagrożenie, jak również produkty i usługi, które mogą stanowić nowo powstającą lukę. Później opisują obecny stan krypto jako mozaikę ram prawnych w różnych krajach, które mogą być wykorzystywane przez przestępców, tłumić innowacje i powodować niepewność, podkreślając, jak FATF będzie kontynuować prace nad FinTech i wirtualnymi walutami, w tym nad sposobami promowania i zapewnienia bardziej spójnego podejścia krajów do łagodzenia ryzyka i wspierania innowacji finansowych.

FATF z siedzibą w Paryżu jest organizacją międzyrządową (zwaną również Groupe d'action financière), która koncentruje się głównie na praniu pieniędzy ze szczególnym naciskiem na finansowanie terroryzmu. Jego jurysdykcja znajduje się wśród 37 państw członkowskich, które prowadzą czarną listę niechętnych do współpracy państw ... co może oznaczać poważną presję finansową bez formalnych sankcji.

Ogólnie rzecz biorąc entuzjaści kryptowalut odetchnęli. Przed szczytem rynki krypto skurczyły się. Szczyt w Argentynie był w dużej mierze postrzegany jako czarna chmura, ponieważ wiele państw członkowskich otwarcie wzywało do zaostrzenia regulacji kryptowalut na poziomie globalnym. Ale potem, pozornie znikąd, list od przewodniczącego Rady Stabilności Finansowej, Marka Carneya, w którym zalecił G20 unikanie nowych regulacji dotyczących krypto, sugerując, co ostatecznie stało się oczywiste: nie ma zgody wśród światowych liderów w odniesieniu do regulacji. Wiadomości te wysyłały rynki w górę, a cena bitcoina wzrosła powyżej 9 000 USD.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 marzec 2018 14:52
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama