Google zablokuje reklamy kryptowalut ale nie bitcoin

marzec 14, 2018 838 0

Podążając śladami Facebooka, Google ogłosił, że zablokuje dostęp do materiałów promocyjnych kryptowalutowych i początkowych ofert monet (ICO) na swojej platformie reklamowej.

Firma Alphabet Inc. wyjaśniła, że ​​nowa polityka wejdzie w życie w czerwcu tego roku, wpływając na jej wyszukiwarkę, reklamy w serwisie YouTube i w sieciach reklamowych.

Działania Google mają na celu głównie "zapobieganie szkodom konsumentów" i podążają za Facebookiem, który podjął podobną politykę pod koniec stycznia. 

W tym roku zaktualizowaliśmy kilka zasad dotyczących reklam w nieuregulowanych lub spekulacyjnych produktach finansowych, takich jak opcje binarne, kryptowaluta, rynki walutowe i kontrakty na różnice (CFD).

Liczba złośliwych reklam i wprowadzających w błąd, w tym reklamy scamów, reklamy stron podszywających się pod serwisy giełd, reklamy, które celowo wyglądają jak błędy systemowe i tak zwane reklamy "fałszywych wiadomości", dramatycznie wzrosła w ostatnich latach, wynika z niedawnego raportu o "złych reklamach".

"W 2017 roku zlikwidowaliśmy ponad 3,2 miliarda reklam naruszających nasze zasady reklamowe" - napisał we wtorek we wtorek blog Scott Spencer, dyrektor ds. Zrównoważonych reklam Google.

Jest to średnio 100 reklam na sekundę i prawie dwa razy więcej niż w 2016 roku z 1,7 miliarda reklam, co również zmniejszyło poprzednią liczbę 780 milionów w 2015 roku.

Ponadto w 2017 r. Google zlikwidowało ponad 130 milionów reklam do stron, na których wprowadzony był kod do kopania kryptowalut, takich jak Monero.

Gwałtowny wzrost cen Bitcoina i innych kryptowalut w ubiegłym roku był częściowo napędzany przez ubiegłoroczną eksplozję ICO. Niestety, ten rodzący się przemysł jest również pełen oszustw.

Reklamy obiecujące zbyt wysokie i szybkie zwroty - takie jak niesławny Bitconnect z dość sporym nalotem reklamowym - doprowadziły już wielu inwestorów do utraty pieniędzy. Doprowadziło to do powtarzających się ostrzeżeń ze strony organów nadzoru, takich jak SEC, które uważa, że większość ICO podlega rejestracji u regulatora.

Na szczęście wiadomości nie mają bezpośredniego wpływu na Bitcoin, pierwszą na świecie zdecentralizowaną krypto walutę. Jest to jedna z niewielu kryptowalut, które nie ma działu marketingu, nie ma scentralizowanego zespołu i CEO i nie jest zarejestrowana jako firma, która chce zebrać fundusze.

 

Został celowo zaprojektowany jako zdecentralizowany  protokół o otwartym kodzie źródłowym, obsługiwany przez odmienną grupę programistów - wolontariuszy z całego świata.

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że społeczność Bitcoin w dużej mierze zareagowała pozytywnie na te wiadomości.

"To najlepsza wiadomość w historii. Tylko wyniki organiczne przy wyszukiwaniu Bitcoin !! " - najlepiej oceniony komentarz w Reddit.

W międzyczasie inny komentator wyjaśnił, że wpłynie to głównie na ICO i inne kryptowaluty, które mocno polegają na marketingu, pisząc :

Świetna wiadomość dla Bitcoin! Uzasadnione projekty nie wymagają reklam. Bitcoin rozprzestrzenia się organicznie poprzez wiadomość ustną. Jest też mnóstwo treści na Youtube, w gazetach i telewizji. To powód do bólu altcoinów i ICO.

Podczas gdy większość altów jest już dziś na minusie, cena Bitcoin pozostała względnie stabilna na poziomie 9000 USD.

Jeśli uważasz że nasz serwis przyczynia się do rozwoju branży kryptowalut i blockchain, udostępnij ten artykuł i polub naszą stronę na facebooku abyś był zawsze na bieżąco z informacjami.
Zapraszamy także do podzielenia się swoją opinią pod artykułem w komentarzach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Reklama