Pierwszy na świecie pomnik bitcoina powstał w Słowenii

marzec 13, 2018 403 0

Słoweńskie miasto Kranj zainstalowało gigantyczne okrągłe logo Bitcoin w pobliżu centrum miasta, co czyni go pierwszym oficjalnym pomnikiem poświęconym pierwszej na świecie zdecentralizowanej kryptowalucie.

Od kilku lat Słowenia jest znana jako hot spot dla działań związanych z bitcoinami i kryptowalutami. Był to oryginalny dom giełdy Bitstamp, jednej z najpopularniejszych platform wymiany kryptowalut na świecie.

Teraz, na jednym z rond w pobliżu centrum miasta Kranj, władze miejskie umieściły gigantyczną instalację słynnego logo Bitcoin "B".

 

 

Metalowa konstrukcja została stworzona przez Aleksandra Frančeškina i Selmana Čorovića i opłacona przez słoweńską firmę technologiczną 3fs i Luksemburski oddział Bitstamp.

Wygląda na to, że Bitstamp, jedna z najstarszych giełd kryptowalutowych, pozostaje zagorzałym zwolennikiem Bitcoin, składając hołd pierwszej na świecie kryptowalucie.

Na jego czele stoi CEO Nejc Kodrič, znany członek społeczności Bitcoin, który w sierpniu 2011 r. Współtworzył giełdę z Damianem Merlakiem w swojej ojczystej Słowenii. Później giełda Bitstamp przeniosła swoją rejestrację do Wielkiej Brytanii w kwietniu 2013 r., A następnie do Luksemburga w 2016 r.

"Uważamy, że bitcoin ma zostać" - wyjaśnia Kodrič. "Naszym celem jest zapewnienie niezawodnej, łatwej w użyciu usługi dla firm i osób prywatnych w celu wymiany bitcoinów."

Podczas gdy miasto Kranj może być pierwszym, które zatwierdza instalację o tematyce bitcoinowej, pojawiło się kilka innych przykładów sztuki Bitcoin pojawiającej się na całym świecie. (W końcu jest to globalna i bezgraniczna waluta!)

W lipcu zeszłego roku niezidentyfikowana osoba natryskuje logo Bitcoin na jednym z pomników nadrzecznych Jekaterynburga (Rosja).

Tymczasem graffiti i grafika o tematyce kryptowalutowej są w zasadzie zjawiskiem powracającym w wielu krajach na całym świecie.

Istnieją nawet dedykowane strony internetowe, takie jak Crypoart , a nawet zdecentralizowane galerie sztuki, w których można kupić wszystko, od obrazów Bitcoin, posągów i innych dzieł sztuki związanych z krypto-walutą.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 11:52
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Rejestracja na Bitfinex znów otwarta

Reklama

Popularne artykuły

LSK Lisk

LSK Lisk

sierpnia 01, 2017 Kryptowaluty

GAME Gamecredits

GAME Gamecredits

sierpnia 01, 2017 Kryptowaluty