Pierwszy na świecie pomnik bitcoina powstał w Słowenii

marzec 13, 2018 837 0

Słoweńskie miasto Kranj zainstalowało gigantyczne okrągłe logo Bitcoin w pobliżu centrum miasta, co czyni go pierwszym oficjalnym pomnikiem poświęconym pierwszej na świecie zdecentralizowanej kryptowalucie.

Od kilku lat Słowenia jest znana jako hot spot dla działań związanych z bitcoinami i kryptowalutami. Był to oryginalny dom giełdy Bitstamp, jednej z najpopularniejszych platform wymiany kryptowalut na świecie.

Teraz, na jednym z rond w pobliżu centrum miasta Kranj, władze miejskie umieściły gigantyczną instalację słynnego logo Bitcoin "B".

 

 

Metalowa konstrukcja została stworzona przez Aleksandra Frančeškina i Selmana Čorovića i opłacona przez słoweńską firmę technologiczną 3fs i Luksemburski oddział Bitstamp.

Wygląda na to, że Bitstamp, jedna z najstarszych giełd kryptowalutowych, pozostaje zagorzałym zwolennikiem Bitcoin, składając hołd pierwszej na świecie kryptowalucie.

Na jego czele stoi CEO Nejc Kodrič, znany członek społeczności Bitcoin, który w sierpniu 2011 r. Współtworzył giełdę z Damianem Merlakiem w swojej ojczystej Słowenii. Później giełda Bitstamp przeniosła swoją rejestrację do Wielkiej Brytanii w kwietniu 2013 r., A następnie do Luksemburga w 2016 r.

"Uważamy, że bitcoin ma zostać" - wyjaśnia Kodrič. "Naszym celem jest zapewnienie niezawodnej, łatwej w użyciu usługi dla firm i osób prywatnych w celu wymiany bitcoinów."

Podczas gdy miasto Kranj może być pierwszym, które zatwierdza instalację o tematyce bitcoinowej, pojawiło się kilka innych przykładów sztuki Bitcoin pojawiającej się na całym świecie. (W końcu jest to globalna i bezgraniczna waluta!)

W lipcu zeszłego roku niezidentyfikowana osoba natryskuje logo Bitcoin na jednym z pomników nadrzecznych Jekaterynburga (Rosja).

Tymczasem graffiti i grafika o tematyce kryptowalutowej są w zasadzie zjawiskiem powracającym w wielu krajach na całym świecie.

Istnieją nawet dedykowane strony internetowe, takie jak Crypoart , a nawet zdecentralizowane galerie sztuki, w których można kupić wszystko, od obrazów Bitcoin, posągów i innych dzieł sztuki związanych z krypto-walutą.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 11:52
Bitcoin-online

Strona nie jest poradnikiem inwestycyjnym i nie ponosi odpowiedzialności za inwestycje.

https://bitcoin-online.pl

Skomentuj

Komentując pamiętaj że nie wolno przeklinać i obrażać innych. Trzymamy się tematu. Strona bitcoin-online.pl nie odpowiada za przekonania oraz komentarze użytkowników.

Bitbay

Binance

Reklama